Європа і США борються за контроль над глобальними ринками — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Європа і США борються за контроль над глобальними ринками

Казна та Політика
799
Президент США Джордж Буш проведе кризовий саміт з лідерами найбільших економік світу, щоб виробити нову політику в сфері глобальних фінансів, однак з'являються все нові ознаки того, що Європа та Америка йдуть різними шляхами, пише 20 жовтня Times.
Зустріч Буша із президентом Франції Ніколя Саркозі і головою Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу, що відбулась у вихідні в Кемп-Девіді, завершилася спільною заявою з обіцянкою провести "серію самітів, присвячених проблемам, що стоять перед глобальною економікою". Перший з них пройде незабаром після американських президентських виборів 4 листопада, коли Буш ще буде президентом США. Він сподівається внести свій вклад у політику, що буде проводити або Барак Обама (Barack Obama), або Джон Маккейн (John McCain) після інаугурації 20 січня.
Буш заявив: "У той час як ми проводимо зміни в регулюванні, необхідні, щоб уникнути повторення нинішньої кризи, важливо зберегти основи демократичного капіталізму - прихильність вільному ринку, вільному підприємництву і вільній торгівлі. Ми повинні протистояти небезпечній спокусі економічного ізоляціонізму та продовжувати політику відкритих ринків, що підвищила життєвий рівень і допомогла уникнути бідності мільйонам людей в усім світі".
Однак Саркозі, що очолює в цей час Європейський союз, у традиціях якого більш глибоке і сильне втручання в ринок, висловився за нову форму "регульованого капіталізму", оскільки "не існує свободи без регулювання та стабільності".
Він закликав до більш жорсткого регулювання хедж-фондів і кредитних рейтингових агентств, додавши, що лідери повинні переглянути правила, що регулюють податкові гавані, такі як Кайманові острови, а також відносини між глобальними валютами, такими як долар та євро.
"Ми повинні реформувати капіталізм, для того щоб найбільш ефективна з коли-небудь створених систем не зруйнувала власні основи", - заявив він. Погодившись із Бушем у тому, що було "невірно заперечувати основи ринкової економіки", він додав: "Ми не можемо і далі рухатися тим же курсом, тому що ті ж самі проблеми спровокують ті ж самі катастрофи".
За матеріалами:
K2Kapital
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас