Голова HSBC: Баланс сил у світовій економіці зміщується на Схід


Голова HSBC: Баланс сил у світовій економіці зміщується на Схід

Криза, що охопила глобальні ринки, є однією зі складових переміщення панування від США до економік, що розвиваються, Китаю і Близького Сходу, заявив на конференції в Дубаї президент банку HSBC Стівен Грін, повідомляє 20 жовтня Daily Telegraph.

Грін назвав фінансову модель, що привела до нинішньої кризи, "банкрутом". Він заявив, що із кризи будуть зроблені висновки, але основна тенденція - рух із Заходу на Схід - залишиться незмінною.

"Зсув балансу глобальної економіки в напрямку Азії, де живе більше половини населення нашої планети, є зміною, що найбільш глибоко торкнеться фінансових ринків", - сказав він.

Грін підкреслив, що крах низькоякісного іпотечного кредитування в США був найбільш помітною подією, але додав, що "справа не тільки в ньому".

"Складність і непрозорість цілої низки фінансових інструментів досягла рівня, коли навіть у досвідчених банкірів виникли проблеми з їхнім розумінням, що вже казати про інвесторів", - заявив Грін.

Низькоякісне кредитування впало тому, що банки знайшли способи об'єднувати борги в цінні папери і продавати їх. Рушійною силою цього процесу була західна культура споживання, що розігрівається грішми, які течуть у США та інші країни з економік, що розвиваються, де наростали надлишки заощаджень, сказав Грін.

Він назвав банкрутом "модель фінансування з високим рівнем позикових коштів", але додав, що об'єднання боргів у цінні папери залишиться і після кризи. "Неможливо повернути ринки капіталу в усім світі до банківських балансів", - сказав Грін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua