Загроза глобальної катастрофи слабшає


Загроза глобальної катастрофи слабшає

Загроза "глобальної катастрофи" ослабнула в останні тижні, оскільки влада різних країн світу працює над відновленням ліквідності та довіри до фінансової системи, заявив голова центрального банку Австралії Гленн Стівенс.

"У такі моменти, як зараз, небезпечно робити прогнози, - наводить його слова агентство Bloomberg. - Проте, мені здається, що ключові елементи, що стосуються кореня проблем кризи, починають ставати на місце".

Уряди і ЦБ найбільших країн світу знизили вартість залучення коштів, а також вжили заходів із поліпшення ліквідності і збільшення капіталів банків для ослаблення кредитної кризи, що стала причиною найгіршого стану фінансових ринків з 1987 року.

ЦБ Австралії в жовтні змушений був зменшити базову процентну ставку на 1 процентний пункт - до 6% річних, що стало рекордним скороченням з рецесії в 1992 році.

Плани щодо відновлення стабільності "не в точності однакові в різних країн - це недосяжно в будь-якому разі - але ми можемо, я вважаю, бачити обриси широкої спільної схеми", сказав Стівенс. "У результаті ймовірність глобальної катастрофи знижувалася останні пару тижнів", - додав він.

Голова австралійського центробанку заявив, що рішення про зниження базової ставки 7 жовтня було прийнято, незважаючи на те, що інфляція в країні, "імовірно, залишиться високою в період безпосередньої близькості". Говорячи про наступний рік, він відзначив, що "сили, що формуються зараз, почнуть тиснути на ціни, навіть якщо ми не побачимо ознак цього протягом півроку".

Основний фондовий індекс Австралії S&P/ASX 200 виріс на початку торгів у вівторок на 2,7% після злету на 4,3% напередодні. Цього року індикатор втратив 33%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua