Віктор Ющенко зачекав з розпуском — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Віктор Ющенко зачекав з розпуском

Казна та Політика
797
Учора відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО), присвячене мінімізації впливу світової фінансової кризи на Україну. Крім того, РНБО розглянула ситуацію із забезпеченням проведення виборчої кампанії.
За підсумками засідання президент Віктор Ющенко заявив про перенесення дати позачергових парламентських виборів з 7 на 14 грудня. Він призупинив дію указу про дострокове припинення повноважень Верховної ради, для того щоб депутати внесли зміни в бюджет і прийняли пакет законів, направлених на боротьбу з фінансовою кризою.
Рішення про проведення засідання Радбезу щодо прийняття антикризового плану стабілізації фінансової системи України було прийнято 13 жовтня, на попередньому засіданні РНБО. За минулий тиждень Нацбанк, Мінфін і Мінекономіки розробили та погодили план, здатний мінімізувати вплив світової кризи на українську економіку.
Про наробітки органів влади в сфері подолання наслідків світової фінансової кризи президент Віктор Ющенко розповів у вступному слові на вчорашньому засіданні Радбезу. Глава держави підтримав кілька пропозицій, оприлюднених тиждень тому міністром фінансів Віктором Пинзеником і головою Нацбанку Володимиром Стельмахом, зокрема, про необхідність зробити держбюджети на 2008 та 2009 роки бездефіцитними і підвищити суму гарантування вкладів населення. Однак у доповіді президента опинилися і нові ідеї.
- Сьогодні вноситься пропозиція про формування державного стабілізаційного фонду. Не виключаю, що за рахунок фонду буде проводитися викуп системоформуючих підприємств, включаючи деякі банки, - заявив Ющенко.
Традиційно у виступі глави держави була критика на адресу прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Ющенко, зокрема, кілька разів відзначив, що до кризи в економіці України привела не тільки ситуація на світовому ринку, але й "популізм у роботі уряду".
Примітно, що у вступному слові президент жодного разу не згадав про політичну ситуацію в країні. На порядку денному, що він зачитав у присутності журналістів, також не виявилося питань, пов'язаних із забезпеченням проведення дострокових виборів. Тим часом по закінченні засідання з'ясувалося, що Радбез все-таки розглядала ситуацію, пов'язану з організацією виборчої кампанії. Про ухвалене рішення Ющенко розповів представникам ЗМІ після засідання.
- Мені шкода, але доводиться констатувати, що указ, що передбачав проведення виборів 7 грудня, не виконаний прем'єром та урядом. З їх боку була спроба зірвати проведення парламентських виборів, - заявив глава держави, додавши, що найближчим часом підпише указ про перенесення дати голосування на 14 грудня. Створення широкої коаліції у форматі, запропонованому прем'єр-міністром, президент назвав "неприйнятним".
Як відомо, тиждень тому Радбез зобов'язала уряд виділити Центрвиборчкому кошти на організацію виборів, однак Кабмін ухвалив, що для цього необхідно рішення Верховної ради, що, у свою чергу, позбавлена повноважень і не може прийняти зміни в закон про держбюджет. Щоб подолати юридичну колізію, Віктор Ющенко вчора підписав указ №952 про поновлення роботи парламенту. У цьому документі не уточнюється термін його дії.
Ющенко повідомив, що відновлює роботу Ради "на кілька днів".
- Цей час ми присвятимо тому, щоб парламент прийняв зміни в бюджет і провів антикризові дії (у фінансовій сфері), які ми сьогодні затвердили. Мова йде про декілька десятків законів, - заявив глава держави.
Віктор Ющенко відзначив, що найважливішим документом з економічного пакета, що буде представлений на розгляд парламенту, стане закон про створення стабілізаційного фонду, і висловив надію, що "всі здорові сили підтримають цей документ". Слід зазначити, що у вступному слові президент обіцяв, що після засідання розповість пресі про те, як буде функціонувати механізм стабфонду і які кошти будуть виділені для його наповнення. Однак у підсумковій заяві глави держави цих тез не виявилося. За інформацією, причиною став той факт, що під час дискусії члени Радбезу не підтримали низку пропозицій глави держави, зокрема про фінансування фонду в розмірі 50 млрд грн.
Ющенко відзначив, що сьогодні планує зустрітися з лідерами парламентських фракцій і провести з ними консультації щодо пакета антикризових законів, допустивши, що не всі його пропозиції будуть підтримані парламентом.
- Звичайно, буде складно одержати підтримку всіх політичних сил. Завтра (21 жовтня) пропоную разом обговорити ситуацію і вирішити, яку частину пакета парламент зможе прийняти у вигляді законів. Завтрашній день покаже, - повідомив він.
Втім, з коментарів членів Радбезу випливало, що далеко не всі вони вважають механізм стабфонду ефективним. Голова Національного банку Володимир Стельмах, зокрема, заявив, що не бачить можливості приватизації Промінвестбанку за рахунок стабфонду.
- Спочатку потрібно створити стабілізаційний фонд, потім наповнити його. Щоб наповнити, потрібно провести приватизаційні конкурси. А час не терпить, потрібно діяти вже сьогодні, - вважає Стельмах.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас