1486
Експерти: Країнам з високим рівнем держборгу загрожує крах при загостренні кредитної кризи
— Казна та Політика
Країни з високим рівнем держборгу можуть постраждати більше від інших під час кредитної кризи і навіть пережити справжній крах в умовах різких коливань на світових ринках, повідомляє газета Financial Times.
Угорщина, Аргентина та Пакистан виглядають найбільш уразливими після "інфаркту" ісландської економіки. Ці країни в більш благополучні часи - поки ставки були низькими - прийняли на себе величезні боргові зобов'язання, і зараз їм не вистачає коштів, щоб виплачувати свої борги, оскільки ні банки, ні інвестори не хочуть давати їм кредити.
"Фактично, Ісландія пережила дефолт у результаті колапсу банківської системи та відсутності в бізнесу можливості переводити кошти, - вважає провідний експерт по emerging markets RBC Capital Markets Найджелл Ренделл. - Банки та інвестори бояться дефолту в інших країнах, тому не хочуть видавати їм кредити. У цю групу потрапили як розвинені, так і країни, що розвиваються, найчастіше з невеликою економікою, - у них просто немає ресурсів, щоб виплатити свої борги".
Країни "великої сімки", безумовно, страждають від кризи, але і Великобританія, і США завжди зможуть знайти кошти на ринку кредитування, стверджують аналітики.
Ісландія стала найбільш типовим прикладом країн з високим рівнем держборгу - вона очолила цей список, коли обсяг зовнішньої заборгованості перевищив обсяг ВВП більш ніж в 10 разів. Зараз небезпека загрожує країнам Східної Європи (у тому числі Угорщини та Україні), а також Балтії (Латвія, Литва та Естонія) і деяким державам Латинської Америки, які можуть слідом за Ісландією побачити "ядерну зиму" фінансової кризи.
На початку жовтня Україна та Угорщина були змушені звернутися до Міжнародного валютного фонду і Європейського центрального банку із проханням про допомогу в подоланні труднощів, пов'язаних з виплатою зовнішнього боргу цих країн в умовах загострення кризи.
У Південній Америці найбільш імовірними "жертвами" експерти називають Аргентину та Венесуелу з величезними боргами, які повинні бути виплачені в наступному році на тлі зниження цін на ринках сировини, постачальниками якої є ці країни.
В Азії це може бути Пакистан, валютні резерви якого практично виснажені, тому що уряд безуспішно намагається підтримати курс нацвалюти, а зростаюча політична нестабільність лише ще більше підриває економіку.
Індонезія та Південна Корея також можуть постраждати через сильну залежність від зовнішнього боргу, а дефіцит платіжного балансу в ПАР (8%) може привести до розхитування економіки країни.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною