Повернення до номіналу


Повернення до номіналу

Фондовий ринок упевнено знижувався другий тиждень підряд. За підсумками п'ятничних торгів індекс ПФТС зупинився на позначці 264,63 індексних пункту. Обсяги торгів за тиждень склали 638 млн. грн., при цьому за п'ять торговельних сесій було укладено 477 угод.

"В Україні в організованого фондового ринку на сьогоднішній день, по суті, немає ніяких ресурсів навіть для спекулятивного зростання, а торги на біржах проводяться в основному для підтримки поточної операційної діяльності фондових компаній, - вважає генеральний директор КУА "Інеко-Інвест" Олег Морква. - При цьому на вкрай низьких оборотах (усього кілька мільйонів гривень на день) торгуються найбільш ліквідні акції з метою одержання поточного доходу, фінансові результати діяльності емітентів у розрахунки зовсім не беруться, а основним критерієм розпродажів є тільки ліквідність тих або інших паперів у системі". Серед найбільших емітентів аутсайдерами тижня можна назвати Алчевський металургійний комбінат, "Укртелеком", "Мотор Січ" та Укрсоцбанк.

За словами фахівця аналітичного департаменту ІК "Фінаста" Олени Злобіної, основною подією на національному ринку акцій минулого тижня стало затвердження фондовою біржею ПФТС нової бази розрахунку індексу на період з 15 жовтня 2008 р. по 14 квітня 2009 р., а також затвердження для неї розмірів free float.

На думку аналітиків, за відсутності державної підтримки фондового ринку, українські акції, швидше за все, продовжать стрімко дешевшати і далі, знецінюючись аж до своїх номінальних вартостей, а їхня ринкова капіталізація в ПФТС знизиться з початку року більш ніж на 90%, що відкине ринок на рівень 2004 р., а можливо і 2003 р., коли індекс ПФТС перебував нижче позначки 100 індексних пунктів.

Free float емітентів, що входять в індексний кошик

Укрсоцбанк - 0,5%

"Райффайзен Банк Аваль" - 4,32%

Авдієвський коксохімічний завод - 3,2%

Крюковський вагонобудівний завод - 4,71%

"Мотор Січ" - 33,8%

Маріупольський завод важкого машинобудування - 15,72%

Сумське машинобудівне НПО ім. Фрунзе - 12,9%

Алчевський меткомбінат - 4,46%

"Азовсталь" - 2,3%

Єнакіївський метзавод - 14,44%

Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча - 9,59%

"Укрнафта" - 8%

"Центренерго" - 21,71%

"Дніпроенерго" - 8,7%

"Київенерго" - 9,3%

"Західенерго" - 29,89%

"Укртелеком" - 7,14%

Нижньодніпровський трубопрокатний завод - 6,39%

Концерн "Стирол" - 9,61%

Джерело: ПФТС

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua