DHB Bank створює банк в Україні


DHB Bank створює банк в Україні

Український банківський ринок, незважаючи на обмеження НБУ, продовжує залишатися привабливим для європейських інвестицій - один з найбільших голландських банків Demir-Halk Bank реєструє "дочку" в Україні. Банкіри вважають, що на тлі зниження вартості фінансових активів голландцям було б вигідніше купити вже готову установу.

Як стало відомо, незважаючи на уповільнення темпів зростання українського банківського ринку, на нього виходить голландський DHB Bank. "Незважаючи на складну ситуацію у світі, ми хочемо почати працювати в Україні. Навряд чи ми будемо купувати банк, швидше за все створимо власний. У нас є клієнти в Україні, Росії, Казахстані і Македонії", - повідомив генеральний директор DHB Bank Абрам Руджерс.

За інформацією джерела, знайомого із планами DHB Bank, голландський банк через свій турецький офіс уже подав у НБУ документи на відкриття "дочки". DHB Bank - універсальний банк, активно представлений у роздрібному, іпотечному і корпоративному сегментах. У групу входять чотири кредитні установи - у Голландії, Бельгії, Німеччині та Туреччині. Зараз в Україні присутні такі гравці з Голландії, як ING Group (ІНГ Банк Україна) і Credit Europe Bank (Кредит Європа Банк).

Demir-Halk Bank був створений в 1992 році. На 1 жовтня 2008 року його активи становили 2,107 млрд євро, прибуток за 2007 рік - 18,683 млн євро. Найбільші акціонери: голландський HCBG Holding B.V. (70%) і Turkiye Halk Bankasi A.S. (30%).

Учасники ринку говорять, що зараз не найкращий момент для виходу на нові ринки, але постанова Нацбанку #319, що заборонила активне кредитування, навряд чи вплине на плани DHB Bank. "Коли вони повноцінно почнуть роботу в Україні, криза вже закінчиться. Якщо вони не квапляться, реєстрація банку буде дешевшою, ніж його покупка, тим більше що купувати невідомий банк із боргами невигідно. Але реєстрація забирає час - деякі реєструють банки по два роки", - відзначає заступник голови правління Першого інвестиційного банку Сергій Каплін. Втім, в умовах зниження вартості українських активів через фінансову кризу голландці цілком могли б купити гарний банк за низькою ціною, додають банкіри.

"Найвигідніші угоди здійснюються під час кризи. Зараз було б правильно купити банк, з огляду на труднощі в банків з ліквідністю і ціни, які набагато нижчі, ніж були до кризи, - упевнений голова наглядової ради банку 'Демарк' Олександр Стеценко. - Створення банку - тривалий процес: реєстрація займає до дев'яти місяців, і ще рік-два потрібно, щоб повноцінно запрацювати".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua