ОПЕК: Ціни на нафту не опустяться нижче 70 дол./бар.


ОПЕК: Ціни на нафту не опустяться нижче 70 дол./бар.

Ситуація на нафтовому ринку продовжує викликати побоювання в експортерів чорного золота. Щоб заспокоїти виробників президент Організації країн - експортерів нафти (ОПЕК), міністр нафтової промисловості Алжиру Шакіб Хеліль у суботу заявив, що ціни на нафту не опустяться нижче рівня 70-90 дол./бар.

"Як правило, ОПЕК не встановлює планову ціну, її визначає ринок", - цитує Reuters слова голови картелю. "Люди говорять, що мінімальна ціна, нижче якої ми не можемо опуститися, становить близько 70-90 дол./бар.", - додав Хеліль і навів у приклад Канаду та Бразилію, де видобуток нафти не буде проводитися у випадку, якщо ціни на чорне золото впадуть нижче 70 дол./бар.

"Очевидно, що для забезпечення ринкової рівноваги необхідно буде скоротити нафтовидобуток", - відзначив Хеліль. "Я не можу сказати точно, яким буде рівень видобутку нафти. Рішення буде прийнято на засіданні ОПЕК", - сказав голова міжнародного нафтового картелю.

Позачергове засідання ОПЕК відбудеться 24 жовтня 2008 р. у Відні. Початково проведення цього заходу було заплановано на 18 листопада у Відні. Причиною перенесення наради на більш ранню дату стало падіння ціни на нафту, що прискорилося і досягло 15 жовтня на нью-йоркській NYMEX найнижчої позначки за 13 з половиною місяців - 74,54 дол./бар.

Такі наслідки фінансової кризи, що вразила провідні економіки світу. Інвестори побоюються, що погіршення економічної ситуації приведе до падіння попиту на паливо. Експерти ОПЕК уже знизили власний прогноз світового споживання нафти на 2008 р. з 86,79 млн до 86,45 млн бар./день, що тільки підкріпило побоювання учасників нафтового ринку.

Нагадаємо, в ОПЕК входять Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Ірак, Іран, Катар, Кувейт, Лівія, Нігерія, Об'єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія та Еквадор.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua