Невеликі українські банки найбільш вразливі до впливу кризи на фінансовому ринку


Невеликі українські банки найбільш вразливі до впливу кризи на фінансовому ринку

Невеликі українські банки (з активами менш $300 млн) найбільш вразливі до впливу кризи на фінансовому ринку, вважає аналітик інвестиційної компанії "Конкорд Капітал" (Київ) Олександр Вікторов, думка якого відображена в аналітичному звіті.

"Загальна думка банкірів, з якими ми поговорили, така, що більшість банків переживе поточну кризу в банківській системі. У той же час, на їхню думку, ризику піддаються банки так званого четвертого "ешелону" (невеликі), однак їхні можливі проблеми будуть мати обмежений вплив на систему, оскільки на частку цих кредитно-фінансових установ доводиться всього 8% сукупних активів банківської системи", - відзначив аналітик.

О.Вікторов прогнозує, що у випадку посилення ситуації на фінансовому ринку такі банки стануть потенційними об'єктами поглинань.

У той же час він звернув увагу, що в цілому по сектору ліквідність перебуває на прийнятному рівні й навіть має тенденцію до поліпшення: "Кошти комерційних банків на кореспондентських рахунках у Нацбанку, понад необхідні резерви, подвоїлися з березня 2008 року до $2,3 млрд, що вище вимог НБУ", - відзначив аналітик.

"Однак загальна криза довіри й невизначеність, що охопила банківську систему, фактично паралізувала ринок міжбанківського кредитування, а відповідно й механізм перерозподілу ресурсів від банків з надлишковою ліквідністю до банків, що відчувають її дефіцит", - додав він.

Експерт також підкреслив своєчасність останніх дій Нацбанку, спрямованих на стабілізацію банківської системи країни.

Як повідомлялося, НБУ з метою нейтралізації впливу зовнішньої фінансової кризи й забезпечення стабільності банківської системи з 13 жовтня ввів низку обмежень, у тому числі на дострокове вилучення депозитів, а також заборонив відхилення між курсом покупки й продажу готівкової іноземної валюти більш ніж на 5%.

У сфері грошово-кредитної політики постанова також передбачає розширення можливостей з підтримки ліквідності банків на підставі програм фінансового оздоровлення.

За даними "Конкорд Капіталу" в Україні на сьогодні налічується 109 банків з активами менш $300 млн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua