Зовнішекономбанк купує банк Глобекс


Зовнішекономбанк купує банк Глобекс

Державна корпорація "Банк розвитку та зовнішньоекономічної діяльності (Зовнішекономбанк)" підтвердила покупку банку "Глобекс", що зіткнувся з фінансовими проблемами через відтік коштів клієнтів.

"Банк Росії та Мінфін РФ розглядають можливість виділення Зовнішекономбанку цільового депозиту обсягом 2 млрд. доларів США терміном на один рік для придбання до 100% акцій ЗАТ ОКБ "Глобекс". Кошти будуть спрямовані на реалізацію програми надання йому фінансової допомоги з метою стабілізації роботи банку й безумовного забезпечення виконання зобов'язань перед клієнтами й контрагентами", - говориться в повідомленні Зовнішекономбанку.

"Рішення про придбання банку «Глобекс» підлягає затвердженню наглядацькою радою Зовнішекономбанку", - відзначається в заяві.

Раніше про можливу угоду з посиланням на джерела повідомило агентство Reuters. За цими даними, сума угоди - символічна до 5 тис. рублів.

Про проблеми з ліквідністю в банку Глобекс стало відомо днями. Банк тимчасово призупинив виплати по достроковому розірванню внесків "через ажіотажний попит з боку вкладників". Відтік коштів з внесків з 1 жовтня склав 15%.

Таким чином, Глобекс став четвертим за останній місяць банком з топ-50, що не встояв перед кризою. Жертвами кризи, викликаної дефіцитом ліквідності й кризою довіри вже впали три банки з п'ятдесяти найбільших - КІТ Фінанс, придбаний РЖД та Алроса, і Зв'язок-банк, що дістався ЗЕБу та Собінбанк, куплений Газенергопромбанком.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua