Українській економіці необхідна девальвація гривні


Українській економіці необхідна девальвація гривні

Україні необхідна девальвація гривні, бездефіцитний бюджет і підтримка банківської системи рефінансуванням, щоб скоротити вплив міжнародної фінансової кризи на національну економіку, вважають експерти Інституту вивчення Росії (ІВР).

"Стримування інфляції - не пріоритет... Плавна девальвація гривні (золотовалютні резерви можна зменшити на $8 млрд) пом'якшить негативні тенденції платіжного балансу і трохи підтримає експортні галузі. Для підтримки економічного зростання необхідно "роздруковувати" нові інвестиційні можливості (інфраструктура, земля, Євро-2012)", - говориться в дослідженні ІВР, текстом якого володіє агентство "Інтерфакс-Україна".

Крім того, ІВР рекомендує підсилити якість ризик-менеджменту в українській банківській системі та збільшити кількість інструментів фондового ринку.

У свою чергу, владі Росії Інститут радить направити ресурси держави на рефінансування і/або викуп "проблемних, але перспективних активів", а також підвищити прозорість порядку розподілу рефінансування Банку Росії і розширити доступ до нього банків "другого рівня".

Крім того, за оцінкою ІВР, доцільне скорочення питомої ваги долара в національних резервах Росії і підготовка її бюджетної системи до сценарію "нафта дешевше $50".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua