50% валового продукту - податки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

50% валового продукту - податки

Казна та Політика
1109
Данія залишається країною, в якій найвищі податки серед країн Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD). Слідом за нею йде Швеція. Відповідно до статистики, в 2007 році податкове навантаження цих країн, що розраховується як співвідношення між доходами від податків і ВВП країни, становить близько 50%.
Податки дають соцзахист
Данія та Швеція вже не перший рік є країнами з найвищим оподаткуванням. Так, торік вони разом розділили перше місце з показником 49,1%. "Так склалося, що країни Північної Європи завжди відрізнялися високим рівнем податкових відрахувань, але в той же час там і досить високі соціальні витрати", - відзначає Василь Юрчишин, експерт Центру Разумкова. За його словами, система оподатковування також залежить від ідеології.
"У США набагато менша система соціального захисту - кожен повинен сам піклуватися про свій добробут. І податкові відрахування в них не такі великі", - відзначає експерт.
Незважаючи на те, що в Данії найвищий показник податків, датчани задоволені такою фіскальною політикою своєї держави. Справа в тому, що чим нижчий показник податкового тягаря (серед країн OECD він найменший у Мексики - 20,5%), тим уряд країни в меншій мірі здатний акумулювати та розпоряджатися фіскальними надходженнями, а отже, не здатний інвестувати достатньо коштів у соціальні програми.
Податки знижуються
В 2007 році податки зросли в 11 з 24 країн організації. Найбільші темпи зростання зафіксовані в Угорщині - з 37,1% в 2006-му до 39,3% в 2007 році. В 13 країнах податки знизилися. Найбільше падіння зафіксоване в Нідерландах - від 39,3% в 2006 році до 38% в 2007-му. Також зниження податків зафіксоване у Франції, Швеції, Туреччині.
Відповідно до звіту, в останні роки намічене зростання податкових надходжень від юридичних осіб - до 3,9% від загального ВВП країн OECD. У той же час Генеральний секретар OECD Енжел Гурріа сумнівається, що в умовах фінансової кризи цей показник буде і надалі рости. За його словами, Британія та США вже знизили прогнози податкових надходжень від доходів, а найближчим часом це зроблять й інші країни.
Організація економічного співробітництва та розвитку була створена в 1948 році як Організація європейського економічного співробітництва в рамках плану Маршалла для координації дій з відновлення зруйнованої війною Європи. Організація є наднаціональним утворенням і займається в першу чергу аналітичною роботою, виробленням спільних економічних угод, зняттям митних бар'єрів та уніфікацією фінансового законодавства.
Члени OECD: Австралія, Австрія, Бельгія, Канада, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Південна Корея, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Великобританія, США.
Катерина Буганова
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас