Експерти: Російський капітал може викупити Промінвестбанк, варіант Ощадбанку Росії - під сумнівом


Експерти: Російський капітал може викупити Промінвестбанк, варіант Ощадбанку Росії - під сумнівом

Експерти українських інвестиційних компаній, опитані агентством "Інтерфакс-Україна" у четвер, відзначили високу ймовірність покупки Промінвестбанку (ПІБ, Київ) великим російським банком, однак не Ощадбанком Росії, з огляду на політичний нюанс переходу одного з найбільших українських банків під контроль РФ.

"Ми бачимо більше шансів, що Промінвестбанк буде куплений великим російським банком з певною часткою державної участі. Менш імовірно - українським банком, але не виключаємо також західного інвестора", - сказав директор департаменту продажів ІК "Конкорд Капітал" (Київ) Роман Насиров.

На думку керівника аналітичного відділу інвестиційної групи "Сократ" (Київ) Костянтина Степанова, найбільш імовірні претенденти на покупку ПІБа - російський банк із першої двадцятки, фінансово-консалтингова група "Інтелінкс" та Ощадбанк. "Останній варіант ми розцінюємо, як найменш імовірний. У той же час покупка ПІБа російським Ощадбанком була б значним проривом найбільшого банку Росії у своїй присутності в Україні", - відзначає Степанов.

Експерти також не виключають, що Промінвестбанк буде куплений українськими інвесторами. Зокрема, на думку К.Степанова, серед таких претендентів можна виділити співвласника банку "Дельта" (Київ) Миколу Лагуна.

Раніше з посиланням на голову Ради НБУ Петра Порошенка повідомлялося, що зараз розглядається можливість націоналізації ПІБа, у якому Нацбанк 7 жовтня ввів тимчасову адміністрацію.

Як вважає директор інвесткомпанії "Драгон Капітал" (Київ) Томаш Фіала, рішення про можливий продаж ПІБа буде мати позитивний ефект не тільки для самого банку, але й для банківської системи України в цілому.

"Це (продаж сторонньому інвесторові) зніме навантаження на держбюджет, Нацбанку не доведеться в сьогоднішніх складних умовах шукати кошти на націоналізацію такого великого банку. Ми ("Драгон Капітал") як їхній фінансовий радник (ПІБа) бачимо, що є інвестори, зацікавлені в покупці банку. Це - великі міжнародні фінансові структури", - сказав він агентству.

При цьому директор відділу інвестиційно-банківських послуг UBS Ігор Білоус підкреслює: рішення про націоналізацію настільки великої банківської установи, як ПІБ, повинно прийматися урядом украй обережно з урахуванням всіх імовірних наслідків і прикладів для банківської системи в цілому.

"Я вважаю це надзвичайним заходом, що повинен бути прийнятий тільки після ретельного вивчення можливості залучення приватного стратегічного інвестора, здатного в стислий термін рекапіталізувати банк і забезпечити виконання всіх зобов'язань перед клієнтами і кредиторами. На даний момент важливо та доцільно вивчити питання наявності передбачених законом процедур, що дозволяють реалізувати ці наміри", - вважає Білоус.

Як повідомлялося, Промінвестбанк у вересні поточного року оприлюднив інформацію про те, що на нього тиснуть рейдерські угруповання і власників банку намагаються примусити до його продажу.

Пізніше НБУ повідомив про виділення Промінвестбанку рефінансування в розмірі 5 млрд грн, однак, 7 жовтня ввів у банку тимчасову адміністрацію на один рік і наклав мораторій на виконання вимог кредиторів терміном шість місяців.

ЗАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (Промінвестбанк) засновано в 1992 році. До липня 2008 року серед його акціонерів не було осіб, що володіли більше 10% статутного капіталу банку.

За даними банку, на 1 жовтня 2008 року його активи склали 27,7 млрд грн, власний капітал - 3,6 млрд грн, чистий прибуток - 438,3 млн грн.

За даними Нацбанку України, на 1 липня 2008 року за розміром загальних активів (27,539 млрд грн, або 3,94% сукупних активів банківської системи) Промінвестбанк посідав шосте місце серед 178 банків, що діяли в країні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Промінвестбанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua