НБУ роз'яснив застосування постанови щодо забезпечення стабільності банківської системи


НБУ роз'яснив застосування постанови щодо забезпечення стабільності банківської системи

Національний банк України (НБУ) надав банкам роз'яснення щодо практичного застосування постанови із забезпечення стабільності банківської системи (№319 від 11 жовтня), уточнивши, серед іншого, питання обов'язкового резервування.

"Обов'язкове резервування коштів здійснюється банками згідно чинних нормативів, як за звітний період, так і щодня. У покриття суми обов'язкових резервів зараховуються: готівка в касі банку в національній валюті в розмірі 100%; облігації внутрішньої державної позики, які перебувають у власності банків, термін погашення яких припадає на звітний календарний рік, у розмірі 100% їхньої балансової вартості", повідомив НБУ в листі банкам (№14-011/3527-13852).

Як повідомлялося, постанова НБУ №319, прийнята з метою нейтралізації впливу зовнішньої фінансової кризи, набула чинності з 13 жовтня. Постановою, зокрема, передбачалося, що банки здійснюють обов'язкове резервування коштів з урахуванням касових залишків у гривні та облігації внутрішнього держзапозичення, але не уточнювалося, у якому розмірі вони враховуються.

Нацбанк також підкреслює (у листі №25-112/2218-13898) обов'язковість виконання банками вимоги постанови №319 щодо забезпечення безперебійного функціонування банкоматів і видачі готівки по платіжних картках клієнтів інших кредитно-фінансових установ.

Як повідомлялося, 15 жовтня голова Ради НБУ Петро Порошенко повідомив, що Нацбанк планує надати роз'яснення постанови №319, яким, зокрема, будуть зняті будь-які обмеження на кредитування експортноорієнтованих підприємств

Постановою НБУ №319 з 13 жовтня було введено обмеження на дострокове вилучення депозитів, а також заборона на відхилення між курсом покупки і продажу готівкової іноземної валюти більш ніж на 5%. Крім того, цим же рішенням НБУ зобов'язав банки обмежити здійснення активних операцій на рівні обсягів, досягнутих кожним з них на цю дату.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua