Тігіпко подарує "Бізнес Стандарт" шведам


Тігіпко подарує "Бізнес Стандарт" шведам

Бізнесмен Сергій Тігіпко одержав остаточні пропозиції щодо придбання приналежного йому банку "Бізнес Стандарт". За відомостями, єдиним покупцем на цей актив залишився шведський Swedbank, що одержав можливість диктувати свою ціну на актив.

Джерела в банківській системі стверджують, що в процесі аудита банку "Бізнес Стандарт" самоусунулися декілька кандидатів на його придбання (серед них були словенський NLB, ізраїльський Leumi і грецький AT Bank). Тепер шведи мають право призначити будь-яку ціну за "Бізнес Стандарт".

Справа в тому, що коли Swedbank у липні 2007 р. завершив угоду купівлі ТАС-Комерцбанку і ТАС-Інвестбанку, що належали Сергію Тігіпкові і його дружині, була підписана угода, що зобов'язує пана Тігіпка продати ТАС-Бізнесбанк (пізніше перейменований в "Бізнес Стандарт") протягом 12 місяців. Згодом крайній термін угоди кілька разів зміщався, поки, нарешті, не була встановлена остаточна дата оферт з придбання 99% акцій банку "Бізнес Стандарт" - 15 жовтня.

За даними "ЭИ", Сергій Тігіпко хотів виручити за банк близько $50 млн. (мультиплікатор до власного капіталу - 2,5), однак у зв'язку із кризою більшість іноземних банків заморозили свої інвестиційні плани в Україні. Тому остаточна ціна угоди може бути нижчою, причому її умови будуть диктуватися шведами, і може бути набагато меншою від тієї, котру пан Тігіпко бажає одержати.

За словами директора однієї з інвестиційних компаній, що займаються угодами злиття і поглинання, прийшов час падіння цін на фінансові активи. Тому інвестори займуть вичікувальну позицію і будуть купувати активи тільки на дні кризи. "Купувати банк із невеликою мережею відділень зараз невигідно, тому що він не зможе стати платформою для розвитку серйозного бізнесу після того, як ринок оживиться", - говорить інвестиційник. Тому, на його думку, попитом будуть користуватися тільки великі банки з розвиненою мережею. "Вони вже зараз коштують відносно недорого", - відзначає співрозмовник.

Банкіри підтверджують той факт, що кредитна криза та антикризова постанова Нацбанку №319 різко опустили ціни українських банківських активів. "Я ознайомлений з інвестиційними пропозиціями деяких банків, що бажають продатися, і можу сказати, що зараз ціновий коефіцієнт ціна/капітал приблизно дорівнює одиниці плюс невелика премія власникам бізнесу", - говорить голова правління Ощадбанку Росії В'ячеслав Юткін. Голова представництва французького банку BNP Paribas Домінік Меню вважає, що ціна буде знижуватися і далі, тому що в Росії середні банки вже продаються за ціною 0,5-0,75 капіталу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua