Опалення може не бути ще 10 днів! — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Опалення може не бути ще 10 днів!

Енергетика
513
Схоже, обіцяне мером столиці Леонідом Черновецьким "дострокове тепло" з'явиться не швидко. Чиновники говорять, що, мовляв, надворі досить тепла погода. Так що, незважаючи на всю заявлену готовність, опалювальний сезон може початися навіть пізніше звичайного терміну (після 15 жовтня). Однак люди кажуть, що це вдень більш-менш тепло, а от ночами досить прохолодно. "Влада говорить, що тепло... Звичайно, в них же підлога з підігрівом", - говорить киянин Володимир Іллічов.
Як розповів "Сегодня" глава прес-служби "Київенерго" Олексій Дьомін, зараз всі тепломережі готові до початку сезону, однак щоб "затопити", потрібен сигнал Київміськадміністрації. У лікарнях, родильних будинках і дитсадках (в останніх - за заявками керівництва) вже тепло, своєї черги чекають лише квартири та адміністративні будівлі.
"Ми чекаємо команди столичної влади, - говорить Дьомін, - вони ж чекають, поки своє слово скаже Гідрометцентр...". За словами Дьоміна, зазвичай опалення за нормами включають, коли три дні середньодобова температура - нижча восьми градусів тепла, а через те, що поки цього немає - тепла може не бути ще довго, незважаючи на те, що ночі дуже холодні.
Глава Гідрометцентру Микола Кульбіда розповів, що в найближчі днів десять вони не будуть рекомендувати Київміськадміністрації включати опалення - середньодобова температура повітря буде вищою восьми градусів, так що підстав для початку опалювального сезону поки немає.
Інформацію про те, що на киян чекають заморозки, Кульбіда спростовує - поморозить у Карпатах, у Києві ж у найближчий тиждень температура вночі не впаде нижче нуля, вдень буде триматися на рівні 13-18 градусів.
Правда, уточнив главсиноптик країни, адміністрація може і не прислухатися до поради метеорологів і включити подачу тепла за традицією - 15 жовтня.
Але чиновники, зважаючи на все, збираються таки чекати сигналу Гідрометцентру. Як повідомили в Київміськадміністрації, немає сенсу починати сезон, поки на вулиці більш-менш тепло, оскільки це - безглузда витрата енергоресурсів.
Як у них?
У Москві дотримуються "8-градусної" традиції і через це другий рік опалювальний сезон починається 1-5 жовтня. У Латвії діють і заявки жителів будинків - якщо вони говорять, що у квартирах холодно, опалення включають. Так само вчиняють й у Парижі. У багатьох країнах люди встановлюють автономні системи та можуть грітися хоч цілий рік - у США багато хто використовує мазутні котли, деякі переходять на сонячні батареї.
Раніше ми писали про те, що мер міста Леонід Черновецький підписав розпорядження про початок опалювального сезону з 1 жовтня, у зв'язку з низькою цілодобовою температурою.
Віктор Музика, координатор проектів на виставках
Холодно, зараз вночі під двома ковдрами доводиться спати, адже температура у квартирі, як вдень на вулиці, тільки без вітру.
Надія Павлусь, вчитель
Ось вже кілька тижнів обігрівачем користуємося - лічильник у два рази більше крутить. А що поробиш? Мерзнути не хочеться. Ну куди це годиться - 17 градусів у квартирі!
Петро Стогній, пенсіонер:
Холодно, звичайно, а в кімнаті, де торцева сторона, так там взагалі масляний радіатор не виключаємо, працює і вдень, і вночі - у нас дитина дворічна, їй мерзнути не можна.
Наталя Сакун, менеджер
Так, вдома прохолодно, але нічого страшного - шкарпетки вовняні одягли, у ковдру закуталися та перед телевізором чай гарячий п'ємо, так і зігріваємося.
Дмитро Ульянов
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас