697
Україна пускає зерно по світу
— Аграрний ринок
Слідом за Ефіопією про зацікавленість в українському зерні заявила Сирія - цього року країна, що традиційно сама забезпечує себе зерном, перетвориться в імпортера через посуху.
Питання постачання зерна в Сирію обговорювався вчора на засіданні міжурядової українсько-сірійської комісії з торгово-економічного співробітництва. "Зараз Міністерство аграрної політики обробляє пропозиції Сирії. Я можу сказати, що це буде масштабна поставка - до 1 млн. т. А головне, що перспектива розрахована на багато років", - сказав віце-прем'єр України Олександр Турчинов. За його словами, деталі постачання, зокрема, схема логістики, повинні бути врегульовані протягом місяця.
Агентом від української сторони з постачання зерна виступить держпідприємство "Зовнішньоторговельна фірма "Таско-експорт" (підпорядковується Мінпромполітики). Ця компанія підписала меморандум про взаєморозуміння з Генеральною дирекцією зернових Сірійської Арабської Республіки.
Олександр Турчинов не уточнив, про які види зернових мова йде. За його словами, обговорюється кілька позицій. "Специфікацію зерна можна буде визначити вже після підписання конкретних контрактів", - сказав віце-прем'єр. Однак міністр фінансів Сирії Мухаммед Хусейн заявив, що його країна зацікавлена в українському фуражі. "Нам відомо, що Україна є великим виробником зерна. У нас цього року була посуха, і ми зазнаємо проблеми із забезпеченням зерном", - сказав він.
Нагадаємо, що це не перші міжурядові переговори щодо зернових питань. Наприкінці вересня відбувся візит в Україну офіційної делегації ООН, що проводить переговори про участь нашої країни у Всесвітній продовольчій програмі (ВПП) як постачальника зерна для третіх країн. Мова, зокрема, іде про постачання зернових з України в Ефіопію. "Економічний потенціал України дозволяє говорити про перспективи нашої країни як нового донора гуманітарної допомоги", - заявив віце-прем'єр України Григорій Немиря за підсумками переговорів.
У той же час поставки в оголошених чиновниками обсягах - 1 млн. т - продовольчого зерна навряд чи можливі. Продовольчого зерна в зібраному рекордному врожаї всього третина, плюс ще 2 млн. т пшениці становлять перехідні залишки. Це не набагато перевищує внутрішні потреби країни, а при активному експорті продзерна, що йде з початку маркетингового року, надлишків на внутрішньому ринку може не залишитися. У той же час розвантаження ринку фуражного зерна шляхом постачання за кордон повністю відповідає інтересам України. Ціна на фураж на внутрішньому ринку залишається низькою через зниження цін на зернову продукцію у світі.
Сільськогосподарські підприємства всіх форм власності станом на 8 жовтня зібрали 46,242 млн. т зернових і зернобобових культур. Середня врожайність зерна становить 34,5 ц/га.
За матеріалами: Экономические Известия
Поділитися новиною