Експерт: Відкладений попит внаслідок іпотечної кризи може спричинити різкий стрибок цін на житло


Експерт: Відкладений попит внаслідок іпотечної кризи може спричинити різкий стрибок цін на житло

Відкладений попит внаслідок іпотечної кризи може привести до різкого стрибка цін на житло. Таку думку висловив віце-президент Асоціації фахівців з нерухомості України (АСНУ) Сергій Злидень сьогодні під час конференції "Ринок житла-2008".

"На 2009 рік ми можемо одержати таку ж ситуацію. Я говорю і про первинний, і про вторинний ринки житла, як у Москві трирічної давнини. Тоді Москва пережила будівельний бум, і на певному етапі ринок завмер. Однак з'явилося поняття відкладеного попиту, і через рік відбувся різкий стрибок цін, тобто нерухомість стояла-стояла, і відбувся різкий стрибок цін на 20%. Ми практично можемо повторити цей шлях", - сказав він.

С.Злидень вважає, що іпотечна криза в Україні створена штучно: був обраний удалий момент ревальвації гривні, тому що цього року наступає період рефінансування українських банків. У цей час Нацбанк підвищив дисконтну ставку з 8 до 10%, і банки змушені були призупинити іпотечні програми, оскільки це невигідно.

За даними експерта, сьогодні на вторинному ринку житла з'явилося поняття торгу на 3-5%, а ціни зафіксувалися на рівні весни цього року. У той же час наприкінці серпня - на початку вересня ціни на вторинне житло були необґрунтовано підвищені на 3-5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua