Падіння індексів в Європі досягає 8%, інвестори налякані поглибленням кредитної кризи


Падіння індексів в Європі досягає 8%, інвестори налякані поглибленням кредитної кризи

Європейські фондові індекси впали на 7-8% у понеділок слідом за акціями банків через поглиблення кредитної кризи, повідомило агентство Bloomberg.

"Це як пожежа, - відзначає керуючий Neuflize OBC Asset Management у Парижі Еммануель Супре. - Її легше погасити через п'ять хвилин після початку, а вже минула майже година. Нам необхідно діяти швидко, щоб гарантувати цілісність фінансової системи та уникнути необоротного збитку економіці".

Індекс MSCI World упав під час торгів у понеділок на 6,4% - до 1065,61 пункту. Фондові індекси Китаю, Німеччини, Франції, Японії, Південної Кореї та Великобританії знизилися більш ніж на 4%.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель оголосила в неділю, що всі банківські вклади будуть захищені урядом від втрат. У той же день консорціум комерційних банків і уряд Німеччини погодили екстрене виділення 50 млрд євро для порятунку банку Hypo Real Estate Group.

"У цей момент весь ринок охопила паніка, - заявив Хав'єр Барріо з Banco BPI SA. - Уряди різних країн уживають заходів щодо зниження побоювань інвесторів, але рівень довіри залишається низьким". Акції UBS, європейського банку, найбільш сильно постраждалого від колапсу subprime-іпотеки в США, подешевшали на 10%. Згідно із прогнозом аналітика Oppenheimer & Co. Мередіт Уїтні, банк може списати порядку $3,1 млрд у третьому кварталі. М.Уїтні знизила прогноз прибутку UBS у третьому кварталі до 13 центів на акцію з 43 центів на акцію.

Вартість паперів BNP Paribas опустилася на 2,6%. Банк купує бізнес Fortis у Бельгії та Люксембурзі за 14,5 млрд євро ($19,8 млрд). BNP Paribas заплатить 9 млрд євро власними акціями і 5,5 млрд євро готівкою за 75% акцій Fortis Bank Belgium, всі страхові операції банку в Бельгії, а також 67% акцій дочірнього банку Fortis у Люксембурзі.

Акції Hypo Real Estate упали в ціні на 54%.

Котирування цінних паперів BHP Billiton, провідної гірничодобувної компанії світу, впали на 7,8%, Rio Tinto Group - на 10% - через побоювання, що уповільнення темпів зростання світової економіки приведе до падіння попиту на сировину.

Зниження вартості нафти, що триває четвертий день підряд, негативно відбилося на котируваннях акцій нафтових компаній. Папери Royal Dutch Shell Plc, найбільшої в Європі нафтової компанії, подешевшали на 5,4%.

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Stoxx 50 до 19:31 МСК у понеділок упав на 213,27 пункту (6,85%) - до 2900,55 пункту.

Британський FTSE знизився на 341,36 пункту (6,85%) - до 4638,89 пункту.

Французький індекс CAC 40 впав на 313,42 пункту (7,68%) - до 3767,33 пункту.

Німецький DAX втратив 399,01 пункту (6,88%) - до 5398,02 пункту.

Усі вісімнадцять основних фондових індексів країн Західної Європи знижуються під час торгів 6 жовтня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua