Валентина Семенюк-Самсоненко мріє створити державну біржу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Валентина Семенюк-Самсоненко мріє створити державну біржу

Фондовий ринок
147
Голова Фонду державного майна Валентина Семенюк-Самсоненко виступає за створення державної фондової біржі.
"Я мрію створити нашу українську державну біржу, як це зробила Польща. Вона торгує акціями державних і приватних АТ, держава заробляє на цьому", - розповіла пані Семенюк-Самсоненко. На її думку, прийняття нового закону "Про акціонерні товариства" поставило державу як власника корпоративних прав у невигідні умови, оскільки він майже не забезпечує захисти державних прав власності (зокрема, не передбачає пропонований ФДМ механізм золотої акції.- Авт.).
На думку Валентини Семенюк-Самсоненко, держава повинна зберігати свій вплив на фондовому ринку, а створення державної фондової біржі може допомогти в досягненні цієї мети.
У свою чергу, учасники фондового ринку вважають, що в створенні ще однієї біржі нема рації. "У нас зараз є вісім бірж, і однаково майже 100% торгів проходять на ПФТС, - говорить керівник відділу торговельних операцій компанії Tiger Invest Роман Вареник. - Що стосується захисту корпоративних прав держави, процес проведення приватизації регламентується законом, тому на якій біржі це буде відбуватися, не має значення".
Більше того, вважають експерти, питання власника біржі не повинно стояти в площині "держава чи приватні руки". "Біржа за своєю природою не повинна бути організацією, що відстоює чиїсь інтереси, - упевнений керівник інвестиційного відділу КУА Вonum Group Олександр Спасиченко. - Власниками ефективної біржі повинні бути її прямі учасники на паритетних засадах, а державний вплив повинен проявлятися не на рівні ринкових інституцій, а на рівні регулювання процесу через відповідні органи та нормативно-правові акти".
Зокрема, говорять експерти, турботу про інтереси фондового ринку треба починати не зі створення нових бірж, а із заходів, які проводить уряд США для підтримки своєї фінансової системи.
"При цьому я згодний з пані Семенюк-Самсоненко в тому, що права держави як власника захищені вкрай слабко, - визнає пан Спасиченко. - Необхідні більш рішучі заходи щодо їх захисту як на рівні законодавства, так і на кадровому". На його думку, останнє передбачає призначення на посади керівників держпідприємств професіоналів, а не кон'юнктурних "хазяїв на один день", що залежать від тієї чи іншої політичної сили.
"Перед менеджерами держпідприємств повинні, з одного боку, ставитися високі завдання, а з іншого боку - їм повинна забезпечуватися блискуча мотивація", - говорить експерт.
Ольга Галицька
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас