Результати торгів ПФТС (п’ятниця - 25 вересня)


У п’ятницю, 26 вересня, індекс ПФТС впав на 2,84% (до 384,65 пунктів) після того як обговорення у Конгресі США масштабного плану допомоги Уолл-стріт зайшли в глухий кут.

Республіканці запропонували абсолютно новий план страхування іпотеки, що затягне схвалення допомоги ринкам на тиждень чи навіть довше. Також сьогодні було переоцінено приріст ВВП США за 2 квартал 2008 р. (із 3,3% до 2,8%), що зовсім не радує. Окрім того продовжується консолідація у фінансовому секторі - J.P.Morgan Chase придбав частину активів іпотечного банку Washington Mutual на суму 1,9 млрд. дол. Сам іпотечний банк (із активами у 307 млрд. дол.) став черговою жертвою кризи.

Обсяг торгів акціями за день становив 24,6 млн. грн.

Невизначеність як на західних фондових ринках, так і в українській політичній сфері змушує нас утриматись від передбачень на наступний тиждень і сподіватись на прояснення ситуації у понеділок. На даний момент настрій інвесторів більше негативний аніж позитивний, проте за вихідні ситуація може кардинально змінитись. Врахуємо, що у США у розпалі передвиборна кампанія, а тому кожен із кандидатів намагатиметься заробити бонуси на прийнятті заходів стосовно виходу із кризи.

У чорній металургії найзначніше впали Єнакієвський метзавод (-4,65 %), Дніпропетровський метзавод ім. Петровського (-3,49%) та Алчевський меткомбінат (-0,89%); не змінилися котування Азовсталі.

Серед машинобудівельних підприємств найбільше впали Крюківський (-6,67%) та Стаханівський (-0,7%) вагонобудівні заводи, а також Мотор Січ (-5,29%).

Енергогенерувальні компанії показали змішаний рух: Центренерго (-4,05%) і Західенерго (-0,66%) впали, в той час як Житомиробленерго (0,98%) виросло.

У банківському секторі згадаємо Райфайзен банк Аваль (-6,52%) та Укрсоцбанк (-3,98%).

На фоні падіння нафтових ф’ючерсів закономірним видається зниження Укрнафти (-2,5%).

У ситуації, що склалася на ринку, інвестори все частіше вдаються до купівлі акцій мало відомих емітентів. Яскравий тому приклад - Гемопласт (127,27%; 1 угода на 1,9 млн. грн.),який займається виробництвом медичного обладнання.

Ігор Держипільський

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
В Контексті Finance.ua
Опитування