Експерт: Розширення критеріїв зупинки торгів потрібно було ввести ще у травні


Експерт: Розширення критеріїв зупинки торгів потрібно було ввести ще у травні

"Ми позитивно ставимося до рішення ПФТС про розширення критеріїв щодо припинення торгів у зв'язку з "ціновою нестабільністю". Правда, на наш погляд, це, як і зміна розмірів мінімальних лотів, потрібно було зробити набагато раніше", - вважає директор з управління активами КУА "ПІО ГЛОБАЛ Україна" Сергій Уткін.

Нагадаємо, що відповідно до рішення ради ПФТС, для акцій, які перебувають у котирувальному списку 1 рівня і/або входять до складу індексного кошика ПФТС, установлені наступні критерії "цінової нестабільності":
- зменшення/збільшення ціни угоди в порівнянні із ціною останньої угоди попередньої торговельної сесії (або ціною останньої угоди до моменту припинення торгів) більш ніж на 10%;
- зменшення/збільшення індексу ПФТС у порівнянні з індексом попереднього торговельного дня (або з останнім значенням до моменту припинення торгів) більш ніж на 5%.

"По-доброму, ці зміни потрібні були ще в травні, коли індекс ПФТС почав відновлюватися після першої хвилі кризи в березні. Це, звичайно, не врятувало б наш ринок від падіння, але в деяких ситуаціях знизило спекулятивні настрої, яких на нашому ринку в надлишку. Крім того, заздалегідь вжиті заходи згладили б загальне негативне враження від різких падінь ринку", - вважає Сергій Уткін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua