В Україні запроваджено мораторій на вільні економічні зони — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні запроваджено мораторій на вільні економічні зони

46
Уряд України впровадив мораторій до 1 січня 2005 року на розгляд ним пропозицій про створення нових спеціальних (вільних) економічних зон і територій зі спеціальним режимом інвестиційної діяльності.
Відповідну постанову Кабінету міністрів прийнято на засіданні уряду, повідомив міністр економіки і з питань європейської інтеграції України Олександр Шлапак.
Як передає ForUm, аргументуючи необхідність прийняття такого рішення, міністр сказав: «Практика розгляду таких проектів (створення спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку) в інших державах свідчить про те, що якісь реальні висновки можна зробити тільки після 5-літнього періоду реалізації цих проектів».
У зв'язку з цим він наголосив, що більшість ВЕЗ в Україні початли роботу в 2000 році, за винятком таких зон у Закарпатській і Донецькій області, де вони почали працювати в 1998-1999 роках.
О.Шлапак також заявив, що сьогодні в нього як у міністра економіки немає «однозначної переконаності, що цей механізм (створення і функціонування ВЕЗ і ТПР) абсолютно правильний, завчасний і його треба застосовувати». Міністр уточнив, що наразі в Україні діє 11 спеціальних економічних зон і 66 територій пріоритетного розвитку, що покривають 10% усієї території держави.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас