Результати торгів ПФТС (вівторок - 16 вересня)


У вівторок, 16 вересня, індекс ПФТС показав просто неймовірне падіння у -14,09% (до 351,54 пунктів) на фоні занепокоєння інвесторів стосовно фінансового стану найбільшої американської страхової компанії AIG, яка може стати наступною у ланцюзі банкрутств.

Міжбанківські позичкові ставки як у Європі, так і у США виросли у декілька разів, що свідчить про взаємну недовіру банків один до одного. Підкреслюють критичність ситуації і очікування аналітиків, за якими ймовірність сьогоднішнього зниження ставки ФРС на 0,25% (до 1,75%) оцінюється у 92% проти 2% тижнем раніше.

Обсяг торгів акціями на ПФТС був мізерним - 7,9 млн. грн.

Зважаючи на той факт, що сьогодні, у час чергового зупинення торгів на ПФТС, найбільший американський інвестиційний банк Goldman Sachs відзвітував про падіння чистого прибутку у 3 кварталі на 70% (до 815 млн. дол.), що виявилося кращим за прогнози аналітиків, ми очікуємо завтра заспокоєння на українському ринку із можливою невеликою "плюсовою" корекцією.

Проте не слід забувати, що о 21.15 за київським часом будуть також оголошені результати засідання ФРС, які у ситуації, що склалася, матимуть неабиякий вплив на фінансові ринки.

Лідерами падіння у чорній металургії стали ММК ім. Ілліча (-19,19%), Єнакієвський метзавод (-15,55%) та Азовсталь (-14,05%). Також згадаємо і Авдіївський коксохім (-15%).

Серед фінансових установ звернемо увагу на Укрсоцбанк (-10,98%) і Райфайзен банк Аваль (-2,86%).

Енерго генерувальні компанії у вівторок також чимало втратили: Донбасенерго (-29,58%), Дніпроенерго (-25,37%), Центренерго (-13,64%) і Західенерго (-5,82%).

Окремо згадаємо і про Укрнафту (-20%), значне падіння котувань якої пов’язане із майже 10%-вим зниженням нафтових ф’ючерсів за останні два дні. Торговці чорним золотом побоюються зниження попиту внаслідок уповільнення глобальної економіки.

Ігор Держипільський

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua