Кудрін: Ризики у фінансовій системі РФ не носять надзвичайного характеру


Кудрін: Ризики у фінансовій системі РФ не носять надзвичайного характеру

Віце-прем'єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін відзначає наявність ризиків у фінансовій системі РФ, але вважає, що вони не носять надзвичайного характеру.

"Ризики в нашій системі є, і чим більші поштовхи світової кризи, тим більше ризиків й у Росії, але вони не носять надзвичайного системного характеру", - сказав він журналістам у вівторок.

Кудрін підкреслив, що російська влада уважно спостерігає за діями адміністрації США з пом'якшення фінансової кризи і вирішення ситуації, пов'язаної зі скрутним станом найбільших фінансових організацій. "Ми звернули увагу, що у зв'язку із глибиною кризи дії влади США виходять за рамки звичайних методів підтримки ринкових структур, і в низці випадків вони опиралися на додаткові кошти як Федеральної резервної системи, так і бюджету", - відзначив він.

Однак, за його словами, в останніх діях фінансової влади США переважає позиція, що кошти на підтримку не повинні виділятися за рахунок коштів платників податків, і повинні застосовуватися ринкові заходи. "Звичайно в таких випадках уряд і фінансова влада виходять із того, що банки повинні були оцінювати свої ризики і накопичувати кошти, що забезпечують достатню стабільність", - сказав Кудрін.

Він відзначив, що тільки у випадках, коли банки є системоформуючими і можуть спровокувати додаткову кризу, американська влада надавала часткову підтримку. "Оскільки дно кризи ще не настало, обсяг ризиків, накопичених фінансовою системою, до кінця ще не визначений, і уряд не повинен брати на себе відповідальність щодо компенсації ризиків всіх комерційних структур", - вважає голова Мінфіну РФ. За його словами, уряд США намагається втримати баланс між заходами держпідтримки і ринковими заходами.

"Додаткове падіння світових ринків впливає на РФ. У цьому випадку цей вплив опосередкований, і уряд, і ЦБ РФ, підтримуючи ліквідність в економіці, пом'якшують наслідки цього впливу", - підкреслив Кудрін. При цьому він не став коментувати можливість застосування спеціальних заходів держпідтримки відносно системоформуючих банків РФ. Він також не став коментувати ризики банкрутств на російському фінансовому ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua