Український фондовий ринок знизився на 6%


Український фондовий ринок знизився на 6%

Індекс ПФТС за підсумками торгів 15 вересня знизився на 5,94%, до 409,18 пунктів.

Впродовж сьогоднішнього дня торги двічі зупинялися через "цінову нестабільність". Впали акції практично всіх "блакитних фішок". Найбільше падіння показали папери Сумського машинобудівного НВО ім. Фрунзе – 17,73%, "Райффайзен Банк Аваль" - 14,26%, Авдіївського КХЗ – 14,06%, Укрсоцбанку - 13,47%. Зросли лише акції "Луганськтепловозу" - на 5,1%.

Як сказав РБК-Україна директор інвестиційної компанії Dragon Capital Дмитро Тарабакін, істотний вплив на ситуацію на українському фондовому ринку справили негативні новини зі США, а також політична нестабільність в Україні. "Ситуацію на ПФТС десь на 70% визначає те, що зараз відбувається у США, і десь на 30% - політична нестабільність у нашій країні". Зокрема, аналітики відзначають, що приводом для падіння цін як в Україні, так і в Росії сталі повідомлення про банкрутство американського інвестиційного банку Lehman Brothers, а також про плани купівлі Merrill Lynch американським Bank of America.

Зазначимо, що торги на російському ринку також завершилися істотним падінням провідних індексів. Індекс ММВБ, за підсумками торгів, упав більш ніж на 6%, падіння індексу РТС перевищило 4,5%. Акції "Сургутнефтегаза" подешевшали на 6,31%, "Роснефти" - на 5,56%, "Газпрома" - на 3,09%, а "Лукойла" - на 5,78%. Істотно втратили в ціні акції банків, зокрема Ощадбанку (-5,84%) і ВТБ (-9,8%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua