Закордонні інвестори продовжують виводити гроші з Росії


Закордонні інвестори продовжують виводити гроші з Росії

Падіння, що почалося в травні на російському ринку акцій, обумовлено зниженням цін на сировину, звинуваченнями в корпоративних зловживаннях і напруженими відносинами із Заходом, пише видання Investor's Business Daily.

Відповідно до фонду Market Vectors Russia ETF, що займається інвестиціями в російські цінні папери, з моменту травневого піка, ринок акцій Росії втратив 46% або 37% у річному вирахуванні.

Індекс ETF багато в чому пов'язаний із цінами на енергоносії, оскільки 39% тут належить нафтогазовим компаніям. Друге місце, з 22,3% займають металургійні підприємства, сектор телекомунікацій займає 13%, до банківського сектора належить 12%, а сільгоспвиробникам - 3,8%.

Таким чином, економічне становище Росії залежить від енергетичного ринку, доходи від якого становлять 5-у частину ВВП країни, робить висновок видання. Продаж нафти і газу торік приніс бюджету 65% всіх експортних доходів, та й 30% прямих іноземних інвестицій розміщаються саме в цьому секторі.

Останні 5 років російська економіка росла, у середньому, на 7% за рік, не рахуючи 2005, коли цей показник зупинився на рівні 6,4%. "Росія була улюбленицею стратегів ринку, що розвивається, займаючи це становище більшу частину першої половини року," - сказав керуючий директор EPFR Global Бред Дерхем (Brad Durham), що відслідковує глобальні потоки фонду.

"У російських акціонерних фондів були чисті припливи капіталу $3,2 млрд. протягом цього року станом на початок липня". Але почуття інвесторів з тих пір змінилися, і російські фонди протягом 10 наступних тижнів зазнавали відтік капіталу. На 1 вересня ця цифра становила $859 млн.

Виходячи з даних EPFR, що відслідковує покупки та продажі приблизно 1 тис. акціонерних фондів з активами близько $900 млрд., видно, що керуючі цих фондів продавали більше, ніж купували. Наприклад, тільки в червні та липні, вони вивели $1,5 млрд. з російських звичайних акцій.

Ґрунтуючись на тому, що закордонні інвестори продовжують виводити гроші з Росії, відновлення ринку малоймовірно в найближчому майбутньому, говориться у звіті Merrill Lynch. Але російський рубль, імовірно, буде цінуватися проти інших провідних валют протягом цього року, якщо політична ситуація стабілізується, говориться в повідомленні.

Ще один потенційно негативний сигнал для ринку - скасування прибуткової угоди між Москвою і Вашингтоном в сфері цивільного ядерного співробітництва, що могло б принести Росії мільярдні доходи. Це явна демонстрація невдоволення США діями Росії в Грузії.

Проте, звучать й оптимістичні прогнози з боку експертів. Незважаючи на те, що протистояння в грузинському питанню може зашкодити російському ринку в цей час, в остаточному підсумку це буде мати незначний ефект, вважає засновник Conrad Group Вільям Нобрега.

"Західна Європа занадто прив'язана до Росії енергопоставками. Це могла б бути дуже холодна зима в Німеччині, якби вони надавали занадто велике значення цьому", - сказав Нобрега.

Росія також потребує підтримки Європи щодо вступу у СОТ, говорить Нобрега і додає, що налаштований оптимістично із приводу російського фондового ринку, що стосується банківського сектора, розподілу і логістики, а також індустрії розваг і ЗМІ.

Засновник Conrad Group вважає, що нафта впаде до 80$ за барель під кінець року. "Нафта в 150$ нежиттєздатна, тому що світова економіка не може переварити її", - говорить Нобрега.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua