ПФТС відновила торги після викликаної різким падінням курсів акцій годинної перерви


ПФТС відновила торги після викликаної різким падінням курсів акцій годинної перерви

Фондова біржа ПФТС, провідна в Україні, у четвер о 12:50 змушена була знову призупинити торги у зв'язку з різким падінням курсу більшості ліквідних акцій. Як повідомив прес-секретар біржі Андрій Коломієць, через годину вони були відновлені.

Уперше після "помаранчевої революції" восени 2004 року і викликаної нею нестабільністю на фінансовому ринку ПФТС удалася до цього заходу 5 вересня цього року. Тоді торги довелося припиняти двічі: спершу на дві з лишком години, потім ще майже на годину.

Критерій "цінової нестабільності" передбачає падіння цін угод/котирувань у порівнянні із цінами угод/котирувань на закриття попередньої торговельної сесії більш ніж по 75% паперів, що входять в "індексний кошик" ПФТС.

Найбільше в четвер упали акції шахти "Червоноармійська Західна №1" - на 20%, "Мостобуду" - на 19,6%, "Луганськтепловоза" - на 16,6%, "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" - на 15,8%, "Стирол" - на 14,3%, ММК ім.Ілліча - на 13,9%, Сумського НПО ім.Фрунзе - 13,7%, "Запоріжсталі" - на 12,1%, Маріупольського заводу важкого машинобудування - на 11,4%, Крюківського вагонобудівного заводу - на 11,1%.

Крім того, акції Алчевського меткомбінату подешевшали на 10,6%, Укрсоцбанку і "Донбасенерго" - на 10,5%, Райффайзен Банку Аваль - на 10%, "Київенерго" - на 9,6%, "Західенерго" - на 8%.

У середньому котирування покупки акцій знизилися на 16,4%, продажу - на 3,5%, що характерно для малоліквідного українського ринку, що реагує на нестабільність розширенням спредів. Зокрема, незважаючи на обвал, котирування продажу акцій "Азовобщемаша" зросли на 25,6%, "Київенерго" - на 8,5%, Полтавського ГЗК - на 7,6%, "УкрАВТО" - на 5,3%.

Курси угод у середньому в середу знизилися на 10%. Усього до моменту припинення торгів було зафіксовано 209 угод на 8,6 млн грн.

З початку року до відкриття сьогоднішньої торговельної сесії падіння ПФТС-індексу склало 61,1%, у тому числі з початку вересня - 14,4%. У цей час його значення повернулося на рівень початку грудня 2006 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua