Відтік коштів з фондів emerging markets влітку досяг максимуму з 1995р — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Відтік коштів з фондів emerging markets влітку досяг максимуму з 1995р

Фондовий ринок
228
Відтік коштів з фондів, що інвестують в облігації та акції країн emerging markets, у червні-серпні досяг максимального показника принаймні з 1995 року, при цьому в останній тиждень темпи виводу грошей прискорилися, пише The Financial Times.
За даними EPFR Global, відтік коштів улітку склав $29,5 млрд.
Така ситуація обумовлена збільшенням побоювань щодо уповільнення темпів зростання світової економіки і стану банківської системи останнім часом, що підсилило негативний вплив на ринки emerging markets, які вже ослабли через падіння цін на сировину, інфляційний тиск, зміцнення долара і геополітичну нестабільність.
У понеділок інвестори вивели $1 млрд із фондів інвестицій в emerging markets, що є одним із найбільш значних денних показників з початку підрахунків в 1995 році. Минулого тижня відтік склав $1,6 млрд.
"З липня інвестори стали остаточно усвідомлювати вагу світового спаду. Emerging markets грали на глобальному зростанні, тому при серйозному русі вниз інвестори, природно, продають їх", - відзначає голова досліджень emerging markets RBC Capital Markets Нік Чемі.
"Вартість активів emerging markets сильно виросла на швидкому зростанні у світі і високих цінах на сировину. Тепер ми зустрілися з ризиком того, що цей процес слабшає. Міцність долара тисне на валюти країн emerging markets на тлі збільшення антипатії до глобальних ризиків, що відштовхує інвесторів від країн, що розвиваються," - вважає аналітик з emerging markets Citigroup Девід Лубін.
Індекс MSCI Emerging Markets упав у середу більш ніж на 1%, опустившись до мінімальної позначки з березня 2007 року. За останні три місяці індикатор знизився на 22%.
Найбільш сильно цього року постраждала Україна, ринок акцій якої в доларовому вираженні впав на 58,8% через геополітичні побоювання. Ринок Китаю втратив 57% після зростання занадто швидкими темпами раніше.
Фондовий індекс РТС знизився на 46% з пікового значення, зафіксованого 19 травня.
Спред по прибутковості між держоблігаціями emerging markets і US Treasuries виріс до 330 базисних пунктів, чого не відбувалося із середини 2005 року. Негативний вплив на облігації країн БРІК (Бразилія, Росія, Індія та Китай) цього року також робить збільшення процентних ставок.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас