Зберігайте гроші в ощадних злитках — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зберігайте гроші в ощадних злитках

Банківські метали
1282
Куди подіти гроші?
Кажуть, бідному важко жити на світі - він постійно стурбований добуванням коштів для існування. Але в людей заможних (тим більше, багатих) проблем теж чимало: адже тому, хто заробив певний капітал, треба не просто зберегти його, але й примножити, інакше гроші або знеціняться, або "розтечуться" по дріб'язках.
Так що є над чим голову поламати. Звичайно, основну його частину можна вкласти в бізнес, але якусь частину вільних коштів далекоглядні люди залишають як непорушний запас - про всяк випадок. І знову виникає проблема - як його зберегти.
Різного роду "тумбочки" ми відкидаємо на початку - зберігати вдома десятки тисяч гривень або доларів небезпечно. Виходить, треба звернутися до банків України. Але й там вибір пропозицій настільки великий, що нерідко лише досвідчені люди зможуть вибрати саме те, що їм необхідно.
Адже це тільки на перший погляд просто: оформлюй депозит і нехай "капають" відсотки. А який вклад вибрати? В якій валюті? На який термін? Адже навіть найпростіший варіант - покласти на рахунок долари - не такий вже простий "на виході".
Розмір реального прибутку залежить від коливань курсу долара на світових ринках, від реакції на це нашого роздрібного ринку валюти, від рівня інфляції і навіть від політичної ситуації в країні та у світі. Ну, хіба можна за всім устежити і зробити коректний довгостроковий прогноз? Так для цього необхідний цілий інститут фахівців!
Звичайно, можна скористатися консультацією фінансиста, але ж кон'юнктура змінюється, а прибуткові вклади, як правило, не коректуються. Поклав певну суму на певний термін, і до моменту закінчення дії договору про неї краще взагалі забути.
"Дзвінкі" вклади і сейфи
Для тих, в кого є що зберігати, банки вже давно передбачили такий сервіс як "металеві" вклади та зберігання злитків банківських дорогоцінних металів.
Відрізняються вони тим, що в першому випадку клієнт як би купує на свої гроші певну кількість золота або іншого дорогоцінного металу, але фізично його не забирає, а відразу залишає на "металевому" рахунку на обумовлений у договорі термін. Коли він минає, клієнт може забрати своє золото з відсотками (теж у золоті), або відразу ж продати його банку та отримати готівку.
У другому випадку клієнт просто купує в банку золотий, платиновий або срібний злиток, орендує банківську комірку та в ній зберігає метал. Тут ніяких термінів не передбачено, можна все життя зберігати заощадження в такий от спосіб. Але на них не нараховуються відсотки, тому чистий прибуток становить тільки суму, на яку подорожчав дорогоцінний метал за час, що минув.
6% річних за безготівкове золото
Ми не будемо детально прораховувати, наскільки вигідний кожний із цих способів зберігання. Тільки нагадаємо, що за рік на світових ринках золото дорожчає в середньому на 20%. Тому, приплюсувавши ще й банківські відсотки, можна бути спокійним за свої "кровні" - у будь-якому разі, при будь-якій інфляції вони залишаться цілими. А, якщо пощастить, то й збільшаться.
На наш погляд, зручніше за все скористатися "золотою безготівкою". За нею більшість банків пропонує від 2% до 4%. Але є банки, готові заплатити за довіру клієнта і більше. ПриватБанк, наприклад, пропонує досить пристойні відсотки - 6% річних. Тому за рік вклад подорожчає на 26%, що навіть при 20%-ій інфляції дає непоганий прибуток.
До речі, за словами банкірів, людей, які вважають інвестиції в золото найбільш перспективними, з кожним роком стає все більше. Тим більше, що безготівковий "золотий" вклад простий як у відкритті, так й в обслуговуванні.
Клієнтові не треба бігати по банках, вибираючи розмір злитка залежно від наявної суми, перевозити його кудись, потім розмінювати або реалізовувати.
Як розповіли в ПриватБанку, відкриваючи "металевий" вклад, досить звернутися до відділення банку, і там розрахують, скільки золота припадає на конкретну суму. Вклад, як правило, відкривається на рік з можливістю пролонгації, і щороку він зростає на 6%.
Правда, є певні обмеження: мінімальний вклад - 50 г дорогоцінного металу. Так що, якщо не вистачає грошей для відкриття "золотого" вкладу, відкривайте терміновий депозит з правом поповнення, накопичуйте відсутню суму та створюйте власний "золотий запас".
За матеріалами:
Газета по-києвські
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас