Японський фондовий ринок виріс на 3,4%


Японський фондовий ринок виріс на 3,4%

Фондові торги в Японії завершилися зростанням індексу Nikkei на 3,4%, що стало найбільш значним зростанням цього індексу за останні 5 місяців. Інвестори з наснагою сприйняли зроблену напередодні заяву Міністерства фінансів США про націоналізацію іпотечних брокерів Fannie Mae та Freddie Mac, які володіють або виступають гарантами більше 5 трлн дол. іпотечних боргових зобов'язань.

На цьому тлі найзначніше за підсумками торгів подорожчали акції компаній фінансового сектора. Так, акції найбільших у Японії банків Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. і Mizuho Financial Group Inc. виросли в ціні більш ніж на 12%, а цінні папери їх менш великого конкурента - Resona Holdings Inc. - на 11%, чому сприяла також заява керівництва банку про намір викупити частину своїх акцій. На 9,7% за підсумками торгів подорожчали акції брокерської компанії Nomura Holdings Inc., що, відповідно до повідомлень, що з’явились у ЗМІ, може зробити пропозицію про викуп пакета акцій американського брокера Lehman Brothers Holdings Inc.

За підсумками закриття торгів 8 вересня 2008 р. індекс Nikkei виріс на 412,23 пункту (+3,4%) - до 12624,46 пункту. Курс долара відносно японської ієни в порівнянні з курсом попереднього торговельного дня виріс на 1 ієну і склав 108,72 ієни/дол.

Як повідомлялося, міністерство фінансів США ухвалило рішення націоналізувати компанії Fannie Mae та Freddie Mac. При цьому голова відомства Генрі Полсон підкреслив, що дані компанії "настільки великі і переплетені з усією фінансовою системою країни, що їхній крах приведе до колосальних потрясінь на внутрішньому та міжнародному ринках".

А президент США Джордж Буш заявив, що націоналізація іпотечних брокерів була необхідна через "неприйнятні ризики" для економіки країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua