Африканські ринки мають вибуховий потенціал зростання


Африканські ринки мають вибуховий потенціал зростання

Африканські ринки мають всі шанси стати центром притягання іноземних інвестицій у найближчі роки і перевершити за своєю привабливістю країни південно-азіатського регіону під час їхнього злету в 1980-х роках, пише The Wall Street Journal.

Зведений індекс Гани, наприклад, виріс із початку року на 63% за рахунок збільшення вартості акцій золотодобувних та інших сировинних компаній. Такі показники не тільки сильно контрастують зі зниженням американського S&P 500 на 13%, але й помітно виділяються на тлі падіння фондових ринків у таких країнах emerging market, як Бразилія, Росія, Індія, або Китай.

Більше того, як відзначає WSJ, африканські країни мають всі шанси найближчим часом перевершити успіхи південно-азіатських "тигрів" 1980-х років, коли Малайзія, Індонезія і Сінгапур досягали неймовірно високих темпів економічного розвитку.

Хоча, мабуть, що Африка на цьому шляху може зіткнутися з більшою кількістю проблем. Серед них не тільки можливість обвального падіння цін на сировину, але й політичні, військові ризики, ризики виникнення епідемій та інші регіональні фактори.

"Якщо глянути на ризики Африки макроекономічного рівня, то за своєю значимістю вони порівнянні з ризиками для інвестицій Китаю в 1984 році", - відзначає провідний спеціаліст з африканського ринку з Van Eck Global Карл Малан.

Однак, незважаючи на це, фондові брокери, хедж-фонди та інші інвестори прагнуть збільшити свою присутність на африканському ринку. К.Малан пояснює оптимізм інвесторів тим, що ризик негативного впливу від падіння цін на сировину компенсується "наявністю величезної кількості ініціативних проектів для підтримки економічного зростання", і що головне, ці проекти одержують реальну підтримку в лідерів африканських країн.

Міжнародний валютний фонд не так давно опублікував результати статистичних досліджень, у яких проводилося зіставлення нинішніх економічних показників таких країн, як Гана, Кенія та Нігерія з аналогічними даними Малайзії, Індонезії, Сінгапуру в 1980-х роках.

Результати дослідження показали, що за темпами зростання ВВП, за рівнем розвитку ринку боргових зобов'язань, за обсягом грошових запасів африканські країни мають навіть більший потенціал.

Більше того, "африканські країни так само активно, як і країни emerging markets першого покоління, запрошують інституціональних інвесторів на свій фондовий ринок", відзначає експерт з питань Африки із МВФ Девід Неллор.

При цьому такі організації, як African Union, уже здійснюють програми зі стимулювання торгівлі та економічної активності, багато в чому дотримуючись прикладу Азії. У сфері освіти, відповідно до відомостей Світового Банку, африканські країни теж досягли істотного прогресу протягом останніх десяти років.

Аналітики Goldman Sachs, які раніше також проводили дослідження регіону, назвали його "Africa Rising" (або "Схід Африки"). Аналізуючи стан фондових ринків 15 країн до півдня від Сахари, не включаючи ПАР, аналітики Goldman прийшли до висновку, що три з десяти ринків, що найбільш швидко зростають, світу в 2006 роки знаходилися саме в Африці.

Визнаючи всі можливі ризики, аналітики Goldman вважають, що є всі підстави очікувати подальшого зростання цього регіону. Незабаром планується публікація нового звіту Goldman щодо цього питання.

Як відзначає WSJ, російський банк "Ренесанс капітал" найняв уже більше 120 співробітників у різних країнах Африки з метою координувати інвестиції на цьому ринку.

"Ми плануємо там закріпитися", - заявив голова відділу міжнародних продажів компанії RenCap у США Девід Казменич. Наша компанія отримувала гарний прибуток від торгівлі на російському ринку з 2000 по 2008 рік, і "зараз все вказує на те, що й там (в Африці) ми будемо спостерігати аналогічне зростання", відзначив Казменич.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua