Експерти прогнозують зниження фондового ринку США на 5-10%


Експерти прогнозують зниження фондового ринку США на 5-10%

Кращі часи для американського фондового ринку цього року, імовірно, підійшли до завершення.

Індекс Standard & Poor's 500, для якого перше півріччя 2008 року стало найбільш невдалим з 2002 року, піднявся з початку цього кварталу на 0,2%. При цьому відношення котирувань акцій компаній, що входять у розрахунок цього індикатора, до їхнього можливого прибутку збільшилося до 25,8, що є максимальним рівнем за п'ять років.

Востаннє за досягненням цим коефіцієнтом такого значення було падіння S&P 500 на 38%.

На думку керуючих низки інвестфондів, включаючи Federated Investors Inc., Russel Investments та Morgan Asset Management, підйом фондового ринку США не продовжиться, оскільки корпоративні прибутки не виправдають прогнозів експертів.

За даними Standard & Poor's, представники Уолл-стріт, очікування яких були занадто оптимістичними в останні чотири квартали, прогнозують підвищення прибутків найбільших американських компаній у середньому на 62% у четвертому кварталі 2008 року.

"Ринок закладає в поточний рівень цін очікування гарних прибутків, але ми не побачимо цього, - відзначає головний фондовий стратег Federated Investors у Нью-Йорку Філіп Орландо. - Фундаментальні фактори залишаться слабкими, прибутки - низькими, крім того, фінансові компанії зафіксують значні списання. На нашу думку, акції подешевшають на 5-10% у наступні один або два місяці".

Із четвертого кварталу 2007 року прогнози аналітиків перевершували реальні показники зростання корпоративних прибутків, принаймні, на 26 процентних пунктів, свідчать дані Bloomberg і S&P.

S&P 500 опустився на 0,7% минулого тижня, завершивши зниженням другий тиждень підряд на тлі уповільнення темпів зростання споживчих витрат і зарплат. З початку цього року індикатор впав на 13% слідом за 27-процентним падінням підіндексу, у розрахунок якого входять папери фінансового сектора.

Підйом фондового ринку одночасно з падінням прибутків зробили акції американських компаній найбільш дорогими з листопада 2003 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua