184
Ірак підписав з Китаєм нафтовий контракт на 3 млрд дол.
— Енергетика
Ірак підписав контракт вартістю $3 млрд із Китайською національною нафтовою корпорацією (China National Petroleum Corporationна) на розробку на своїй території нафтового родовища.
Це перший великий контракт у нафтовій сфері після скинення режиму Саддама Хусейна і перший випадок за останні 35 років, коли іноземна компанія допущена працювати на іракських родовищах , повідомила телекомпанія CNN.
China National Petroleum Corporation, відповідно до підписаного контракту, одержала право на розробку родовища al-Ahdab у південному Іраку терміном на 20 років. Контракт потребує офіційного схвалення уряду, але влада Китаю обіцяє його затвердити, запевнив прес-секретар Міністерства нафти Ассім Джихад.
На початковому етапі розробки родовище дозволить добувати 25 тис. барелів нафти на день із виходом на видобувну потужність 125 тис. барелів на день через три роки.
В Іраку добувається 2,5 млн барелів нафти на день із яких 2 млн. відправляється на експорт. Ці обсяги практично зрівнялися з темпами видобутку та продажу нафти напередодні скинення Хусейна, однак нижчі, ніж обсяги напередодні війни в Перській затоці в 1991 році.
Уряд Іраку розраховує на те, що протягом найближчих п'яти років удвічі збільшить обсяги видобутку нафти.
За матеріалами: K2Kapital
Поділитися новиною
Також за темою
Коли найвигідніше вмикати сушарку для одягу, щоб платити менше
Україна розпочала опалювальний сезон: скільки об’єктів мають резервне живлення
Встановлено показник економії енергії у будівлях органів держвлади
Мінсоцполітики прпопонує дофінансовувати пільгові кредити на житло для ВПО
В Україні дефіцит систем накопичення енергії: названо показники
Нардеп розповів про масштабну втрату тепла в Києві
