Прем'єр-міністр України домовилась з підприємствами ГМК про зниження залізничних тарифів, цін на вугілля, ЗРС і надбавки на газ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Прем'єр-міністр України домовилась з підприємствами ГМК про зниження залізничних тарифів, цін на вугілля, ЗРС і надбавки на газ

Енергетика
313
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко підтримала низку пропозицій металургійних підприємств країни щодо нормалізації ситуації в галузі, серед яких - зниження залізничних тарифів на вантажні перевезення, зменшення цін на коксівне вугілля і залізорудну сировину, а також зниження або тимчасове скасування 12%-ї цільової надбавки до тарифу на природний газ.
Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" генеральний директор об'єднання коксохімічних підприємств України "Укркокс" (Дніпропетровськ) Анатолій Старовойт, прем'єр підтримала пропозиції метпідприємств під час другого етапу, що відбувся в четвер, наради на тему "Сучасна ситуація та проблемні питання гірничо-металургійного комплексу (ГМК) України".
За його словами, незважаючи на заперечення Міністерства транспорту та зв'язку, прем'єр-міністр дала доручення міністерству відрегулювати залізничні тарифи на вантажні перевезення, зокрема, щоб вони були не вищими від російських.
Крім того, Тимошенко підтримала пропозиції про зниження залізничних тарифів на 35% під час перевезення вантажів у недержавних вагонах.
З метою нормалізації ситуації із цінами на коксівне вугілля, прем'єр вважає за доцільне тимчасово - на один-два місяці скасувати аукціони із продажу коксівного вугілля і повернути доаукціонні ціни на цей вид сировини, тому що на аукціонах був зафіксований різкий стрибок цін на коксівне вугілля, що провокує і збільшення цін на енергетичне вугілля.
При цьому вона запропонувала метпідприємствам самим займатися видобутком вугілля, доручивши Міністерству охорони навколишнього природного середовища розглянути питання передачі підприємствам розвіданих ділянок з родовищами вугілля.
Старовойт додав, що прем'єр-міністр підтримала пропозиції метпідприємств про будівництво глибоководного порту, не уточнивши подробиць.
"На нараді також була знайдена спільна мова між металургами і гірничорудними підприємствами щодо цін на залізорудну сировину (ЗРС): ГЗК згодні піти назустріч метпідприємствам та узгоджено знизити ціни на внутрішньому ринку", - повідомив співрозмовник агентства.
За його словами, Тимошенко відгукнулася на пропозиції підприємств ГМК щодо зменшення рівня цільової надбавки до тарифу на природний газ для них, вважаючи за необхідне тимчасово, на один місяць, знизити або зовсім скасувати існуючу 12%-у надбавку.
Крім того, з метою стимулювання впровадження енергозберігаючих технологій, прем'єр-міністр підтримує пропозицію метпідприємств про зниження мита на імпорт відповідного обладнання, зокрема, установок вдування пиловугільного палива.
"По цьому та інших питаннях прем'єр-міністр доручила міністерствам і відомствам підготувати документи на наступне чергове засідання Кабінету міністрів для їх розгляду і прийняття", - повідомив гендиректор "Укркоксу".
Як повідомлялося, у середу відбувся перший етап наради під керівництвом прем'єр-міністра України на тему "Сучасна ситуація та проблемні питання гірничо-металургійного комплексу України".
Метпідприємства, зокрема, пропонували доручити міністерствам транспорту та зв'язки та економіки розглянути можливість підготовки наказу про призупинення підвищення з 1 жовтня 2008 року тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом, а також на послуги морських портів, вжити заходів щодо залучення приватних інвесторів для виконання програми поповнення рухомого складу новими піввагонами, зменшити рівень цільової надбавки до тарифу на природний газ для них з 12% до 10%, розробити і впровадити механізм зміни ціни на імпортний природний газ для споживачів України за умови зміни курсу національної валюти до іноземних валют.
Крім цього, пропонувалося підготувати і внести на розгляд уряду проект закону про внесення змін у закон про ціни та ціноутворення в Україні відносного державного регулювання вартості товарів, які значно впливають на загальний рівень і динаміку цін, підготувати і внести на розгляд уряду проект рішення про поновлення роботи позавідомчої комісії з моніторингу впливу на економіку тарифної політики, що проводиться на залізничному транспорті, із залученням до її роботи підприємств ГМК і паливно-енергетичного комплексу, розглянути пропозиція приватних інвесторів про створення глибоководного порту в акваторії Чорного моря та ін.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас