Індекс обновив мінімум


Індекс ПФТС вчора обвалився на 4,77% - до 543,63 пункту. Активність на ринку знизилася в порівнянні з попереднім днем - було укладено 403 угоди на суму 34,63 млн. грн., що підтверджує прихильність гравців до торгів у коротких позиціях.

Лідери зниження - підприємства енергосектору та коксохімічної галузі. Акції "Дніпроенерго" подешевшали на 13,22%, а папери Алчевського коксохіму - на 23,29%. За словами аналітика Foyil Securities Олексія Орлова, падіння торкнулося всіх секторів: "Індекс EMBI+ Україна, що відображає додаткову премію запозичень для країни, пов'язану з політичним та економічним ризиком, демонструє стійке зростання. Це свідчить про переоцінку іноземними інвесторами ризиків, пов'язаних з Україною, вбік погіршення. Нерезиденти в першу чергу закривали позиції, побоюючись подальшого втягування України в грузино-осетинський конфлікт, у той час як резиденти змушені були продавати через відтік коштів з інвестиційних фондів".

А брокер ІК Concorde Capital Андрій Супранонок запевняє, що в найближчий тиждень навряд чи варто очікувати істотного зростання ринку: "Небажання західних інвесторів вкладати сьогодні серйозні суми у фондовий ринок виправдано одним з найбільших світових криз ліквідності за останні 30 років".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
В Контексті Finance.ua
Опитування