Більшість індексів в Європі в середу виросла на гарній статистиці зі США


На більшості європейських фондових ринків у середу сформувалася тенденція до зростання індексів після опублікування несподівано гарної статистики з економіки США, повідомило агентство Bloomberg.

"Це дало ковток повітря ринку. Безсумнівно гарні дані, які йдуть за гарними даними за червень. Це невелика порція даних, що рухаються в правильному напрямку", - відзначає фондовий управляючий CPR Asset Management Вафа Амаді.

Відповідно до звіту міністерства торгівлі США, замовлення на товари тривалого користування в країні зненацька зросли в липні на 1,3%, у той час як аналітики не прогнозували зміни показника. Зростаючий закордонний попит як і раніше допомагає компаніям переживати спад споживчих витрат, відзначають експерти. За уточненим даними, у червні збільшення замовлень склало 1,3% (раніше повідомлялося про підвищення на 0,8%).

На цьому повідомленні зросли на 2,8% ціни акцій ABB, світового лідера у виробництві обладнання для електроенергетики, і на 3,6% - BAE Systems, найбільшого в Європі виробника продукції військового призначення.

Крім того, підвищення вартості сировини надає позитивну підтримку прогнозам прибутків видобувних компаній. Зокрема, нафта дорожчає вже третю торговельну сесію поспіль через загрозу шторму в Мексиканській затоці, ростуть також ціни на мідь та інші кольорові метали.

В результаті акції британської нафтової компанії BP зросли на 1,8%, французької Total - на 1%.

Котирування паперів найбільшої гірничодобувної компанії світу BHP Billiton піднялися на 1,3%, Antofagasta, що володіє мідними рудниками в Чилі, - на 3,9%.

Акції Scor подорожчали на 1,6%. Провідна перестрахувальна компанія Франції збільшила чистий прибуток у першому півріччі на 24% - до 225 млн євро, що перевищило середню оцінку експертів.

У той же час папери Natixis подешевшали на 4,9%. Французький банк може розмістити допемісію акцій з дисконтом в 30-40%, повідомили місцеві ЗМІ. Розмір дисконту може виявитися ще більшими для того, щоб забезпечити успішність продажу, що відбудеться на наступному тижні.

Папери Taylor Wimpey Plc впали у вартості на 7,2%. Найбільша будівельна компанія Великобританії зафіксувала чистий збиток у першому півріччі в розмірі 1,42 млрд фунтів стерлінгів ($2,62 млрд) через списання вартості земельних ділянок.

Прибуток компаній, акції яких входять до розрахунку індексу Dow Jones Stoxx 600, в 2008 році впаде на 2%, думають аналітики. На початку року вони очікували підвищення на 11%.

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Stoxx 50 у середу виріс на 1,73 пункту (0,05%) - до 3299,15 пункту.

Британський FTSE до цього часу піднявся на 57,4 пункти (1,05%) - до 5528,1 пункту.

Французький індекс CAC 40 додав 4,53 пункти (0,1%) і становив 4373,08 пункту.

У той же час німецький DAX зменшився за день на 19,49 пункту (0,31%) - до 6321,03 пункту.

Одинадцять з вісімнадцяти основних фондових індексів країн Західної Європи збільшилися за підсумками торгів в середу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua