Ринок акцій РФ впав РТС після визнання Росією незалежності Абхазії і Південної Осетії


Ринок акцій РФ впав РТС після визнання Росією незалежності Абхазії і Південної Осетії

Російський ринок акцій впав в район 1550 пунктів по індексу РТС через обвальне падіння всіх blue chips на спекулятивних продажах, підігрітих новинами про визнання Росією незалежності Абхазії та Південної Осетії.

До 15:15 на біржах РТС і ФБ ММВБ вартість більшості "фішок" впала на 3,3-11,3%; індекси оновили мінімуми із середини осені 2006 року: індекс РТС втратив з ранку майже 100 пунктів і склав 1549,29 пункту (-5,97%), індекс ММВБ упав до 1255,72 пункту (-4,91%).

Ф'ючерс на індекс РТС до цієї години демонстрував відкат до базового активу на 26,6 пункту, що говорить про негативний настрій спекулянтів.

Лідерами відкоту виступають акції "Полюс Золото" (РТС: PLZL), що впали в РТС на 8,8%, на ФБ ММВБ - на 11,3%.

Також упали акції ВТБ (РТС: VTBR) (-8,3% на ФБ ММВБ), "Сургутнафтогазу" (РТС: SNGS) (-3,7%), "Газпрому" (РТС: GAZP) (-3,8%), "Лукойла" (РТС: LKOH) (-3,5%), "Норнікеля" (РТС: GMKN) (-3,7%), "Роснафти" (РТС: ROSN) (-4,3%), "Газпром нафти" (РТС: SIBN) (-4,7%), Ощадбанку Росії (РТС: SBER) (-8,3%), "Татнафти" (РТС: TATN) (-3,3%).

Падіння ринку також підкріплювалося зниженням світових фондових майданчиків: напередодні впала Америка, у вівторок - Азія і Європа (європейські індекси втрачають у вівторок у межах 2%). Тим часом у секторі ф'ючерсів на американські індекси намітився підйом (контракт на індекс S&P 500 виріс на 0,2%).

Крім того, подешевшала нафта на тлі зміцнення долара і початку відвантаження сировини з нафтотерміналу в турецькому порту Джейхан. Ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI на жовтень у вівторок упала на $2 - до $113,11 за барель, напередодні ціна виросла на $0,52.

Негативу додали дані Ifo, що вийшли у Німеччині, щодо довіри підприємців: індекс довіри до економіки країни в серпні впав до 94,8 пункту, що є мінімальною позначкою за три роки, у порівнянні з 97,5 пункту місяцем раніше, аналітики очікували зменшення індексу до 97,2 пункти.

Увечері, о 18:00, вийдуть індекс довіри споживачів до економіки США в серпні від Conference Board і дані про продажі нових будинків у США в липні.

Як відзначає провідний аналітик ІФ "ОЛМА" Антон Старцев, загострення проблем у західному фінансовому секторі (у США збанкрутував дев'ятий за рахунком банк) стало приводом до продажів на світових ринках акцій, включаючи російський. З позицій технічного аналізу, продовження зниження по багатьох світових фондових індексах виглядає як найбільш імовірний сценарій. У випадку погіршення зовнішнього тла ймовірне продовження зниження і на російському ринку. Тим часом дані технічного аналізу не виключають швидкого припинення руху вниз - у діапазоні 1530-1570 пунктів по індексу РТС може бути знайдена підтримка, вважає він.

За словами старшого фінансового радника ІК "БКС" Євгена Тупікіна, з початку тижня російський ринок виступає лідером продажів, які викликані збільшенням премії за ризик відносно інших торговельних майданчиків. "Зростання напруги у відносинах із Заходом, вірніше, планомірне відстоювання своїх інтересів, багатьма сприймається як потенційний козир у грі на зниження. Поки в продавців виходить досить переконливо. Вітчизняний ринок знижується третій місяць підряд, що стало найтривалішою негативною серією на нашому ринку з 1998 року. Імовірно, при майбутніх розрахунках справедливої вартості наших емітентів і ринку в цілому будуть застосовуватися понижуючі коефіцієнти за ризик країни. Розрахунок руху індексів у поточній ситуації зводиться до діагностики настрою спекулянтів, а він поки не дуже. Імовірно, по індексу РТС ми побачимо подальше зниження в зону 1500 пунктів, хоча це вже нікого не налякає", - вважає він.

Аналітики ІК "Енергокапітал" вважають, що протягом тижня зовнішньополітична ситуація буде тільки погіршуватися: вплив політичних ризиків може досягти апогею після офіційного визнання Росією незалежності Абхазії та Південної Осетії. Незважаючи на те, що російські ринки відкотилися на рівні дворічної давнини, експерти не виключають більш глибокого зниження в умовах кризової ситуації.

Подібної думки дотримуються аналітики банку "Зеніт" (РТС: ZENT), що вважають, що російські політики мають намір продовжити погіршення відносин із Заходом, і не виключено, що розжарення підсилиться після визнання Росією незалежності двох кавказьких республік, оскільки це однозначно буде негативно сприйнято світовим співтовариством. Всі перераховані фактори не дають шансів російському ринку акцій на відновлення позицій, і іноземні інвестори продовжать втечу з російських фондових майданчиків, вважають експерти "Зеніта".

За словами аналітика ВТБ 24 Станіслава Клещева, учасники ринку вже слабко усвідомлюють те, що становлять поточні цінові рівні по акціях російських компаній, продовжуючи грати вниз по blue chips. Відсутність підтримки ринку після пробиття мінімальних значень по індексу РТС та окремих "фішках" тільки підсилює апетити "ведмедів", що розраховують на продовження зниження котирувань, тому що причин для підйому на російському ринку акцій, крім крайньої дешевини паперів, немає. Напруга у відносинах із Заходом наростає, угруповання збройних сил НАТО в чорноморському регіоні підсилюються, інформаційна війна проти Росії в західних ЗМІ триває. У таких умовах інвестори схильні керуватися в першу чергу загальним тлом, ігноруючи корпоративні новини окремих емітентів або вихід фінансової звітності, вважає він.

С.Клещев також не виключає подальшого зниження цін, хоча вони і так уже дуже низькі. "Ми нікому не рекомендуємо "шортити" з перенесенням позицій через ніч, максимум - внутріденні спекуляції. При цьому входження на термін більше півроку в ринок на поточних рівнях вважаємо більш ніж виправданим. Ми сподіваємося, що в найближчий місяць політики зможуть зблизити позиції Росії та Заходу, що приведе до стабілізації російського ринку акцій і початку спроб привести котирування акцій у відповідність із фундаментально обґрунтованими ціновими рівнями. Запорукою для цього, крім нормалізації відносин із Заходом, повинна стати і стабілізація цін на сировинному ринку", - вважає він.

Аналітик компанії "Атон" Ксенія Аношіна очікує, що після пробиття індексом РТС підтримки на рівні 1600 пунктів ринку відкрилася дорога на 1500 пунктів.

Американські фондові індекси напередодні впали більш ніж на 2% (максимальне падіння за останній місяць) слідом за котируваннями акцій фінансових компаній. Інвестори побоюються, що кредитна криза ще не закінчилася. Підтвердженням цього став колапс дев'ятого банку цього року - Columbian Bank & Trust Co. - через безнадійні борги, пов'язані з нерухомістю, і списання вартості активів.

Columbian Bank з активами $752 млн і депозитами на суму $622 млн був закритий уповноваженим представником банку штату Канзас і Федеральної корпорації зі страхування депозитів 22 серпня.

У результаті більш ніж на 6% подешевшали папери таких банків, як Washington Mutual і SunTrust Banks.

Крім того, експерти Credit Suisse заявили в понеділок, що найбільша американська страхова компанія American International Group (AIG) може одержати чистий збиток у третьому кварталі в розмірі $2,41 млрд через списання, пов'язані з іпотекою. Аналітики в цей час очікують, що страховик одержить чистий збиток у розмірі 86 центів на акцію проти раніше прогнозованого прибутку, 13 центів на акцію. Таким чином, AIG може одержати збиток за підсумками четвертого кварталу підряд. Ціна акцій страховика впала на 5,5% - до мінімуму за 13 років.

Негативний вплив на ринок зробило також повідомлення про те, що аналітики Morgan Stanley погіршили прогноз індексу Standard & Poor's 500 на кінець поточного року на очікуваннях подальших списань активів банками. Також вони очікують, що уповільнення темпів зростання світової економіки негативно позначиться на прибутках технологічних і промислових компаній.

Вартість паперів Lehman Brothers впала за день на 6,6% на побоюваннях, що Korea Development Bank перегляне можливість інвестицій в американський інвестбанк. За даними ЗМІ, контрольований державою південнокорейський банк припинив переговори про інвестиції в Lehman після того, як американський банк запросив ціну на 50% вищу від ринкової. Фінансовий регулятор Південної Кореї заявив у понеділок, що держбанки, включаючи Korea Development Bank, повинні продумувати ризики покупки закордонних конкурентів на тлі світової кредитної кризи.

У другому і третьому ешелонах на ФБ ММВБ у вівторок сильніше за інших впали акції "Арсагери" (-18,2%), "Кузбасенерго" (РТС: KZBE) (-11,3%), "Якутськенерго" (РТС: YAEN) (-13,3%), ОГК-2 (РТС: OGKB) (-12,5%), ОГК-1 (-11,6%), "префи" "АвтоВАЗа" (РТС: AVAZ) (-12,6%).

Виросли папери ОГК-5 (РТС: OGKE) (+1,2%).

Сумарний обсяг торгів на класичному ринку акцій РТС до 15:15 склав $22,38 млн, обсяг угод з акціями на ФБ ММВБ досяг 35 млрд рублів (лідер - "Газпром" - 11,65 млрд рублів).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua