Fannie Mae та Freddie Mac перевіряють на міцність


Fannie Mae та Freddie Mac перевіряють на міцність

Котирування найбільших іпотечних компаній США Fannie Mae та Freddie Mac учора впали до нових історичних мінімумів. Зараз компанії коштують майже в 13 разів дешевше, ніж у серпні минулого року. Аналітики не сумніваються в тому, що Fannie Mae та Freddie Mac будуть націоналізовані, і сперечаються лише про те, коли і скільки грошей знадобиться агентствам.

У першу годину торгів на Нью-Йоркській фондовій біржі акції Fannie Mae впали на 18,5%, до $4,9 за штуку, - мінімум з 1989 року, при цьому капіталізація Fannie Mae досягла $5,2 млрд. Акції Freddie Mac упали в ціні на 21%, до $3,3 за штуку, це мінімальне значення з 1990 року. Капіталізація компанії досягла $2,14 млрд.

Інвестори продають акції іпотечних агентств, сумніваючись, що компанії зможуть обійтися без екстреної допомоги американського уряду. Уперше чутки про необхідність надання держпідтримки Fannie Mae та Freddie Mac пройшли на початку липня - занепокоєння інвесторів змусило Fannie Mae розмістити дворічні облігації із прибутковістю 3,27%, що на 0,74% вище, ніж в аналогічних казначейських облігацій США.

Така різниця (спред) стала рекордною для паперів подібного виду Fannie Mae, що і викликало сумніви інвесторів у достатності капіталу Fannie Mae для подолання наслідків кризи. З 9 по 15 липня акції Fannie Mae та Freddie Mac впали в ціні на 60%, потягнувши за собою інші акції фінансового сектора.

На цьому тижні акції Fannie Mae упали в ціні на 24% і 28% відповідно через нову хвилю чуток про необхідність допомоги уряду. У вівторок Freddie Mac довелося продати п'ятирічні облігації на суму $3 млрд із прибутковістю 4,172%. Це на 1,13% перевищує прибутковість аналогічних казначейських облігацій і є рекордним спредом для паперів Freddie Mac.

Тепер багато аналітиків вже не сумніваються в неминучості надання держдопомоги і сперечаються лише про те, коли це відбудеться. "Ринки поводяться, начебто надання держдопомоги неминуче, - заявив в інтерв'ю The New York Times керуючий директор незалежної рейтингової компанії Egan-Jones Ratings Шон Іган. - Ми думаємо, що мінфіну доведеться вживати заходів уже протягом найближчих двох тижнів".

Аналітики, опитані Bloomberg, вважають, що Fannie Mae та Freddie Mac може знадобитися від $15 млрд до $30 млрд. Наприкінці вересня, за даними Bloomberg, в Fannie Mae та Freddie Mac наступає час погашення облігацій на загальну суму $223 млрд - $120 млрд в Fannie Mae і $103 млрд в Freddie Mac.

На думку деяких американських експертів, саме кінець III кварталу, коли іпотечним агентствам доведеться розплачуватися по боргових зобов'язаннях на велику суму, покаже справжній стан справ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua