ДКЦПФР визнала неможливим встановлення корвідносин українськими депозитаріями з іноземними при нинішніх законах


ДКЦПФР визнала неможливим встановлення корвідносин українськими депозитаріями з іноземними при нинішніх законах

Установлення кореспондентських відносин українськими депозитаріями з іноземними депозитарними установами в умовах чинного законодавства неможливо, вважає Державна комісія цінних паперів і фондового ринку України (ДКЦПФР).

Своїм рішенням №875 від 6 серпня, опублікованим у вівторок, Комісія доручила керівникові її апарата Юрію Назаренкові забезпечити аналіз нормативної бази щодо встановлення кореспондентських відносин між українськими депозитаріями.

При цьому, якщо буде потреба, необхідно розробити проекти необхідних змін у нормативно-правову базу, говориться в рішенні ДКЦПФР.

Національний депозитарій України (НДУ), що відповідно до закону про Національну депозитарну систему має виняткову функцію встановлення корвідносин з іноземними депозитарними установами, у квітні і травні цього року заявив про встановлення таких відносин із Центральним депозитарієм Австрії та російським Центральним московським депозитарієм.

ДКЦПФР, якій уряд передав у керування 86% акцій НДУ, перебуває в конфлікті з нинішнім керівництвом Нацдепозитарію і поки не може його змінити. Комісія підтримала створений цього року за участю Національного банку України "Всеукраїнський депозитарій цінних паперів", у якому крім 25% у НБУ близько 60% належить акціонерів найбільшого в країні депозитарію "Міжрегіональний фондовий союз", що створює гарні умови для створення на їхній базі центрального депозитарію.

Крім того ДКЦПФР розробила нову редакцію закону про Національну депозитарну систему, що передбачає в ній два рівні, а також відмову від випуску цінних паперів у документарній формі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НКЦПФР
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua