Фондові ринки Азії виросли у понеділок на фоні зниження сировинних цін


Фондові ринки Азії виросли у понеділок на фоні зниження сировинних цін

Азіатські фондові ринки виросли в понеділок на тлі зниження сировинних цін, що веде як до ослаблення інфляційних побоювань, так і до скорочення корпоративних витрат, повідомило агентство Bloomberg.

Зведений індекс MSCI Asia Pacific, що враховує ситуацію на 14 ринках Азіатсько-Тихоокеанського регіону, піднявся до закриття торгів на 1,3% - до 128,73 пункту. Котирування акцій двох з кожних трьох компаній регіону підвищилися за підсумками торгів, виросли вісім з десяти галузевих підіндексів. У лідерах зростання опинилися папери банків та автовиробників.

Котирування паперів Commonwealth Bank of Australia, найбільшого банку Австралії за обсягами кредитування, піднялися на 2,4%. Це відбулося після того, як австралійський ЦБ повідомив, що в нього є ще простір для зниження базової ставки через уповільнення інфляції при скороченні внутрішнього попиту.

Ціна акцій Australia & New Zealand Banking Group Ltd., що входить у четвірку найбільших на континенті, піднялася на 2,5%.

На тлі тривалого падіння нафтових цін і, відповідно, зниження витрат на виробництво каучуку підвищилися котирування паперів Bridgestone Corp., найбільшого у світі виробника автомобільних шин. Акції компанії додали в ціні 3,9%, піднявшись до максимальної позначки з 18 липня. Ціна акцій Yakohama Rubber Co. збільшилася на 3,3%.

Папери Honda Motor, що одержує половину виторгу від продажів у Північній Америці, виросли в ціні на 4,6% після значного зміцнення американської валюти минулого тижня і відповідного збільшення експортного прибутку азіатських компаній. Акції Toyota Motor Corp., найбільшого автовиробника Японії, подорожчали на 4,1%.

Вартість акцій Sony Corp., другого у світі виробника побутової електроніки, виросла через ту ж причину на 2,8%. Крім того, почали дорожчати папери технологічних компаній, після того як Hon Hai Precision Industry Co., найбільша у світі компанія-субпідрядник, що виробляє електроніку, повідомила про те, що її липневі продажі виявилися максимальними за цей рік.

Вартість акцій Newcrest Mining, найбільшої золотодобувної компанії в Австралії, впала на 8,1% - до мінімального рівня з вересня 2007 року. Ціна золота падає вже протягом шести торговельних сесій підряд, демонструючи найтриваліше зниження із червня 2006 року. Індекс шести металів на London Metal Exchange 8 серпня впав на 3,6%. Цинк знецінився на 3,5%, нікель - на 3,7%.

При цьому китайські фондові ринки падають на тлі максимального прискорення зростання цін виробників з 1996 року та негативних корпоративних новин.

Ціна паперів Citic Securities Co., найбільшої брокерської компаній КНР за капіталізацією, знизилася на 8,6% на побоюваннях підвищення базової ставки китайським ЦБ. Акації China Eastern Airlines Corp., третьої за розміром авіакомпанії Китаю, впали на 10,1% - до мінімального рівня із квітня 2007 року. Напередодні компанія повідомила про закінчення терміну угоди із продажу своєї частки компанії Singapore Airlines Co.

Японський індекс Nikkei 225 виріс на 262,5 пункту (1,99%) - до 13430,91 пункту.

Гонконгський Hang Seng знизився на 25,87 пункту (0,12%) - до 21859,34 пункту.

Тайванський Taiex виріс на 116,58 пункту (1,62%) - до 7325,62 пункту.

Південнокорейський індекс Kospi додав 12,37 пункту (0,79%) і склав 1581,09 пункту.

Сінгапурський STI підріс на 18,76 пункту (0,67%) - до 2826,3 пункти.

Китайський CSI 300 впав на 134,65 пункту (5,2%) - до 2456,81 пункту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Фондові ринки Азії виросли у понеділок на фоні зниження сировинних цін» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua