Експерт: Газова галузь України близька до техногенної катастрофи


Експерт: Газова галузь України близька до техногенної катастрофи

Обставини, що склалися в газовій галузі України, свідчать про близькість техногенної катастрофи, заявив генеральний директор ТОВ "Газекс-Україна" Віталій Дем’янюк в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня".

"За об'єктивними оцінками, середній рівень зношування газорозподільної системи в країні - 55-60%. Десята частина газових мереж зношена повністю. В 2007 році на мережах зафіксовано більше 12 тисяч аварійних ситуацій. Сформовані обставини без перебільшення близькі до техногенної катастрофи", - сказав він.

Крім того, за словами експерта, серйозною проблемою, з якою зараз стикаються підприємства з газопостачання, є відтік кадрів. "Середня зарплата по облгазах - 1529 грн. Зарплати в промисловості вищі, ніж у нас, на 500 грн. Транспортники і зв'язківці одержують на 700 грн більше, держчиновники - на 1200 грн. Як результат, звільняються фахівці, що пропрацювали в газовому господарстві десяток років, що здобули високу кваліфікацію і досвід", - пояснив він.

На його думку, це приводить до того, що з кожним місяцем у галузі падає рівень кваліфікації кадрів на тлі їхнього загального дефіциту. "Штати обл- і міськгазів зараз укомплектовані в найкращому разі на 60-70%", - підкреслив Дем’янюк.

Він також звернув увагу, що сьогодні у всіх учасників ринку є повне розуміння того, що галузь перебуває в складному становищі і потребує негайних кроків з відновлення.

"Необхідно, щоб розуміння трансформувалося в конкретні дії Кабміну і НКРЕ з виводу газорозподілу із кризи", - сказав експерт.

"Держава, насамперед, повинна виступити в ролі ефективного регулятора газового ринку, створити умови для припливу інвестицій і нових технологій. Населення і бізнес повинні зрозуміти, що природний газ - це товар, що коштує грошей, а його доставка - ринкова послуга", - підкреслив фахівець.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Експерт: Газова галузь України близька до техногенної катастрофи» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua