Євросоюз очікує рекордний за останні п'ять років урожай зерна


Євросоюз очікує рекордний за останні п'ять років урожай зерна

Євросоюз в 2008 році очікує рекордного за останні п'ять років урожаю зерна.

Як повідомляється в доповіді Єврокомісії, завдяки сприятливим погодним умовам і збільшенню посівних площ європейські господарства можуть зібрати 301 млн тонн зерна, що на 16%, або на 43 млн тонн, більше, ніж в 2007 році, і на 9% перевищує середньорічний показник за останні п'ять років.

Експерти прогнозують, що врожайність зернових складе 5 тонн із гектара в середньому по Євросоюзу. Як підкреслюється в доповіді, це значно вище від показників п'яти попередніх років. Площа посівів зернових в 2008 році на 5% більша, ніж в 2007 році. Збільшення площ пов'язане з високими цінами на зерно.

Згідно із прогнозом, урожайність м'яких сортів пшениці складе 5,6 тонни з гектара, що на 4,8% вище від середнього показника за п'ять минулих років, урожайність твердих сортів виросте на 12,8%, до 3,1 т/га, ячменя - на 5,7%, до 4,4 т/га. Урожайність ріпака очікується на рівні 2,9 т/га (на 2,1% нижче від середнього показника за 5 років), соняшника - 1,6 т/га (на 1,7% вище) і картоплі - 26,5 т/га ( на 1,1% нижче).

Найбільше зростання урожайності очікується на посівах цукрового буряка, що вирощується переважно на півночі Франції і Німеччини. За прогнозом Єврокомісії, урожайність цукрового буряка складе 70,3 т/га, що на 19% вище від середнього показника за 5 років. Збільшенню врожайності цієї культури сприяють сприятливі метеорологічні умови.

Кукурудзи на зерно може бути зібрано по 6,9 тонни з га, що більш ніж на 20% вище від торішнього показника і на 9,5% вище від врожайності за останні п'ять років. Очікується, що в Румунії, Болгарії та Угорщині, які влітку 2007 року страждали від посухи, збір кукурудзи збільшиться на 122%, 193% і 94% відповідно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Євросоюз очікує рекордний за останні п'ять років урожай зерна» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua