НБУ пригрозив банкам санкціями за порушення в роботі з коррахунками


НБУ пригрозив банкам санкціями за порушення в роботі з коррахунками

Національний банк України (НБУ) попередив банки про можливість застосування до них санкцій за залучення депозитів через кореспондентські рахунки.

"У випадку виявлення фактів здійснення банками операцій по коррахунках, які за економічною суттю є строковими внесками (депозитами), до банків-порушників та їхніх керівників будуть застосовуватися адекватні заходи впливу відповідно до статті 73 закону України про банки та банківську діяльність", - указується в листі Нацбанку (№40-111/3051-10722).

Відповідно до цієї статті закону про банківську діяльність, банки, серед іншого, можуть бути оштрафовані на суму до 1% від статутного капіталу або обмежені в праві здійснювати окремі операції.

У листі НБУ також відзначається, що фактичне залучення депозитів через коррахунки спотворює звітність банків: штучно поліпшується значення нормативу миттєвої ліквідності банків і зменшується рівень кредитного ризику.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «НБУ пригрозив банкам санкціями за порушення в роботі з коррахунками» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua