Залежність КНР від стану світової економіки перевищує 60%


Залежність КНР від стану світової економіки перевищує 60%

Китайська економіка в цей час більш ніж на 60% залежить від стану економіки закордонних країн, що може привести до значної інфляції, повідомила у вівторок газета "Цзинхуа шибао" з посиланням на дослідження Державного статистичного управління (ДСУ) КНР.

Сьогодні залежність китайської економіки від зовнішньоторговельних партнерів Китаю вже перевищила 60%, у результаті ціни закордонних ринків можуть досить швидко привести до коливання цін на внутрішньому ринку Китаю, цитує газета повідомлення ДСУ.

У цей час залежність Китаю від імпорту нафти наблизилася до 50%, а від імпорту залізної руди вже перетнула 50%-ву межу. У таких умовах, з урахуванням зростання світових цін на ці товари, на китайському ринку також спостерігається постійне збільшення цін.

Підвищення цін на нафту та руду в 2008 році вже викликало значне підвищення цін на промислові товари в країні. За даними ДСУ, за шість місяців цього року ціни виробників у КНР у порівнянні із січнем-червнем 2007 року виросли в середньому на 7,63%, у січні зростання цін склало 6,1% у річному вирахуванні, у лютому - 6,6%, у березні - 8%, у квітні - 8,1%, у травні - 8,2%, а в червні вже 8,8%.

Ця тенденція "може привести до того, що в другій половині року вплив зростання відпускних цін підприємств на індекс споживчих цін виявиться ще більш значним", - відзначається в повідомленні управління.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Залежність КНР від стану світової економіки перевищує 60%» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua