Україна пред'явила Румунії претензії про порушення низки угод з водного господарства


Україна пред'явила Румунії претензії про порушення низки угод з водного господарства

Україна пред'явила Румунію претензії про порушення низки урядових угод з водного господарства. Про це повідомив начальник Державної екологічної інспекції в Закарпатті Юрій Павлєй, передає "Німецька хвиля".

За його словами, 26 липня на території Румунії стався аварійний стік відходів у річку Тиса за 70 км від України, тоді як повідомили про нього тільки через добу. "За цей час могутня паводкова хвиля могла віднести забруднення на сотні кілометрів. Чому зволікали з повідомленням про аварію, представники Румунії не пояснили", - відзначив Павлєй.

Закарпатські екологи перевіряють щодня якість води в трансграничній Тисі, ця робота щодня обходиться бюджету в тисячі гривень, відзначив Павлєй. "Якість води в трансграничній Тисі екологи перевіряють щодня і відразу в декількох районах області. Утім, внаслідок паводку дістатися до деяких контрольних точок забору води не можуть. Поки що результати аналізів у межах норми. Такі ж висновки оприлюднили і угорські фахівці. Не виявлено в Тисі і загиблої риби", - підкреслив Павлєй.

Відзначимо, 23-25 липня ц.р. на Україну, Румунію і північну частину Молдови обрушилися зливові дощі, внаслідок паводків надзвичайна ситуація склалася в районах, розташованих поблизу річок Дністер і Лозина. Були підтоплені десятки тисяч житлових будинків, сільськогосподарських угідь, пошкоджені сотні автомобільних і пішохідних мостів, розмиті сотні кілометрів автомобільних доріг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Україна пред'явила Румунії претензії про порушення низки угод з водного господарства» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua