0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні відкрилось п'яте бюро кредитних історій


В Україні відкрилось п'яте бюро кредитних історій

14 липня Мін'юст оприлюднив наказ про видачу ліцензії п'ятому українському бюро кредитних історій (БКІ) - Дата Майнінг Гроуп, заснованому Альфа-банком. Таке рішення учасники ринку пояснюють небажанням роздрібних банків розкривати інформацію про позичальників конкурентам. Із цієї причини створено вже три БКІ, але тенденцією це не стане, говорять експерти.

"Ми брали участь в організації цього бюро разом з партнерами", - повідомив газеті голова правління Альфа-банку Андрій Волков. При цьому заступник голови правління банку Дмитро Колечко уточнив, що власником бюро є холдингова компанія, що входить у консорціум Альфа-Груп.

За його словами, план розвитку компанії передбачає залучення ще декількох стратегічних партнерів, зацікавлених у розвитку послуг кредитного бюро в Україні. В Альфа-банку сподіваються, що бюро ввійде в топ-3 ринки з п'яти БКІ. Директор Дата Майнінг Гроуп Володимир Іванов роботу бюро не коментує.

"В усім світі БКІ це незалежні структури, які здійснюють обмін інформацією про позичальників і накопичують її. А в нас відкриваються кишенькові бюро при банках, тому що ніхто не хоче передавати свої бази даних конкурентам", - говорить генеральний директор ПВБКІ Антоніна Паламарчук.

Раніше через такі ж причини були створені ще два БКІ з п'яти легально діючих: власні бюро заснували ПриватБанк (УБКІ) і Російський стандарт.

Як повідомляється, у червні Нацбанк оприлюднив проект змін у Положення про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат при проведенні кредитних операцій, яким має намір зобов'язати банки вимагати в клієнтів письмову згоду на надання інформації в БКІ.

У випадку відмови позичальник буде зарахований до найгіршої категорії "Д" - банк повинен буде резервувати 100% суми такого кредиту. Однак не всі роздрібні банки, що не працюють із БКІ, мають намір створювати власні бюро.

"Ми ні з ким не співробітничаємо: перебуваємо в процесі переговорів та ухвалення рішення про входження до складу акціонерів одного із БКІ", - розповів газеті голова наглядової ради Дельта-банку.

У той же час, за словами першого заступника голови правління Правекс-банку Романа Валесюка, в Україні жодне із БКІ реально не працює. "Тому ми не працюємо із БКІ - у нас є свої напрацьовані бази даних. Коли буде створене єдине бюро, швидше за все, ми будемо працювати з ним", - сказав він.

За його словами директора УБКІ Олега Пшеничного, успішність нового БКІ буде залежати від того, що за ним стоїть. "Якщо там є технології і бази даних - це живе бюро. Але якщо компанія створюється під корпоративні інтереси учасника ринку, щоб виконати вимоги щодо резервування НБУ, то в них мало шансів", - упевнений експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua