520
S&P вибачилось за низький рейтинг
Рейтингове агентство Standard & Poor's вибачилося перед Мінфіном за зниження кредитного рейтингу України. У прес-службі міністерства підтвердили цю інформацію і повідомили, що зараз із агентством ведуться переговори про об'єктивність присвоєння рейтингів та їх можливий перегляд.
Аналітик Standard & Poor's Френк Гіл заявив, що дана інформація не відповідає дійсності. "Стабільний прогноз рейтингу відображає низьку ймовірність його підвищення або зниження в найближчому майбутньому", - стверджує пан Гіл. За його словами, щоб поставити рейтинг на підвищення, S & P необхідно побачити більш дієву антиінфляційну політику уряду, що скоротить бюджетні видатки і підвищить стабільність фінансового сектора.
12 червня агентство знизило довгостроковий суверенний рейтинг України і Києва по зобов'язаннях в іноземній валюті з "ВВ-" до "В+". Аналітики S & P тоді заявили, що влада України не справляється зі зростаючою інфляцією. Рішення викликало хвилю обурення в Мінфіні. По-перше, рішення збіглося за часом із заявою прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про уповільнення інфляції. По-друге, зниження було здійснено безпосередньо перед випуском українських єврооблігацій на $500 млн., розміщення яких повинно було закінчитися до кінця червня. Відразу ж після зміни рейтингу індекс облігацій країн, що розвиваються, EMBI+Україна (надбавка до ціни казначейських облігацій США) збільшився приблизно на 0,5% і на 20 червня склав 3,98%.
Борис Тимонькін, голова правління Укрсоцбанку (якому слідом за сувереном був знижений рейтинг), не вірить у можливість підвищення рейтингу України найближчим часом. "Мінфін міг одержати гарного листа із запевненнями про найкращі наміри S & P. Ми часто пишемо клієнтам, що любимо їх, але кредит не дамо", - сміється банкір. Пан Тимонькін не вірить й у можливість маніпуляцій із кредитним рейтингом заради одержання прибутковості на ринку кредитних деривативів. "Я не вірю у всесвітні змови", - говорить фінансист.
Кредитні деривативи CDS/CDX - страховки виконання зобов'язань позичальників. "Страховим випадком" може вважатися і зниження рейтингів банку або в країни в цілому. І якщо врахувати, що ринок CDS/CDX не забезпечений грішми, то в аналітиків і влади виникає багато питань до агентств при зміні рейтингу тієї чи іншої країни. Приміром, у розпал банківської кризи в Казахстані місцевий Нацбанк також висував претензії Standard & Poor's за спроби змінити рейтинг країни і домігся його збереження.
За словами начальника відділу аналізу фінансових ринків "ІНГ Банк (Україна)" Олександра Печеріцина, істотне зниження для України спреду EMBI+ до казначейських облігацій США може відбутися тільки після виходу офіційних коментарів від агентства S & P. "Причому значне зниження спреду можливо тільки при підвищенні рейтингу", - говорить аналітик. "Вибачення рейтингового агентства особливо не вплинуть на прибутковість облігацій", - погоджується голова аналітичного департаменту "Райффайзен Банку Аваль" Дмитро Сологуб.
На сьогодні спред становить 468 базисних пунктів. Це означає, що віднови Мінфін роад-шоу літніх облігацій, прибутковість по них склала б близько 8,6-8,7%.
За матеріалами: Экономические Известия
Поділитися новиною