ПФТС обвалився


Фондовий ринок почав липень з обвалу: індекс ПФТС упав на 35,3 пункти (4,6%) - до 732,27 пункту (мінімум з 21 березня 2007 р.). А в порівнянні з історичним максимумом, досягнутим 15 січня 2008 р. (1208,61), падіння перевищило 39%, тоді як за методологію МВФ зниження індексу більше чим на 38% вважається фондовим обвалом.

За словами заступника гендиректора з торговельних операцій компанії "Юпрас Капітал" Романа Перепелиці, особливістю вчорашньої торговельної сесії є перевага угод по листинговим акціям у загальному їхньому обсязі, а також ринковість більшої частини укладених угод.

"Розпродаж спостерігався практично по всіх акціях, чому сприяла негативна динаміка світових ринків, особливо у фінансовому секторі,- вважає експерт.- Причини тому - заяви аналітиків JPMorgan Chase & Co про те, що окремі іпотечні інструменти продовжать обвальне падіння, чутки щодо продажу Lehman Brothers Holdings Inc. за менш чим ринкову вартість, а також інформація про те, що чотири члени ради директорів банку UBS подадуть у відставку". Крім того, на думку аналітиків, заява "Газпрому" про подорожчання газу до $400 за 1000 куб. м не додала оптимізму інвесторам.

На думку Романа Перепелиці, в умовах дефіциту гривневої ліквідності є всі підстави думати, що індекс ПФТС може знизитися ще на 7-11% від поточного рівня. Проте учасники ринку вважають, що надія на поновлення росту в другій половині цього року залишається, однак можливість реалізувати встановлений аналітиками потенціал росту, що досягає по деяких компаніях 70-90% (в 12-місячній перспективі), буде залежати від показників діяльності підприємств за підсумками другого, а можливо й третього, кварталу. "З обліком накопиченої з початку року уцінки у вартості ліквідних біржових паперів, перспективи 10-15% росту до початку осені потенційно можуть бути реалізовані",- вважає гендиректор КУА "Інеко-Інвест" Олег Морква.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua