0 800 307 555
0 800 307 555

Де у світі живуть багатії


Де у світі живуть багатії

Відповідно до звіту компаній Merrill Lynch та Capgemini, число мільйонерів на планеті досягло 10,1 мільйона чоловік. В 2007 році кількість доларових мільйонерів у світі збільшилася на 6%, до 10,1 мільйона чоловік. При цьому заробити їм всім вдалося 40,7 трильйона доларів, на 9% більше від результату 2006 року.

Покупки багатіїв

Результати дослідження Merrill Lynch неоднозначні, адже світова економіка переживає не кращі свої часи після іпотечної кризи. Однак це не перешкодило країнам, що розвиваються, не тільки не зменшити оборотів, але й збагатитися. Кращі результати приросту економічного добробуту показали мільйонери Індії, Китаю та Бразилії. У них за рік кількість багатіїв збільшилася в середньому на 20%. Замикає десятку лідерів приросту багатіїв Росія. Тут нараховується 136 тисяч доларових мільйонерів.

Як відзначається у звіті, багатії країн, що розвиваються, є основними покупцями предметів розкоші. Серед покупців яхт, дорогих автомобілів, приватних літаків найбільше латиноамериканців. Але й інші не відстають. Так, продажі Ferrari збільшилися в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні на 47,2%, на Близькому Сході - на 32,3%.

Національні мільйонери

Україна в дослідженні Merrill Lynch не представлена. І причина не в тому, що мільйонерів в Україні мало. Просто Державна податкова інспекція України ще не встигла їх порахувати. За даними ДПАУ, в 2006 році нараховувалося 5 708 гривневих мільйонерів. Експерт міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь вважає, що цього року приріст заможних людей складе більше 10%. "Це пояснюється тим, що загальний номінальний дохід населення України за цей рік виріс приблизно на 45%. В основному через велику інфляцію, але все-таки виріс", - пояснює експерт.

У той же час в банках в неофіційній бесіді визнають, що "народження" українських багатіїв гальмує вітчизняне законодавство. "Закон занадто вороже налаштований щодо наших багатіїв, внаслідок чого ті змушені замовчувати реальні суми своїх доходів у податкових деклараціях, а також замовчувати про свою причетність до фінансової верхівки", - говорить співрозмовник у ПриватБанку. За його словами, в Україні в цей час проживає близько 30 тисяч гривневих мільйонерів.

Директор українського інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський говорить, що економіка країни, незважаючи на високу інфляцію та інші несприятливі процеси, "сприяє зростанню добробуту вже існуючих мільйонерів: вона перебуває у фазі свого становлення".

Ольга Джелебова

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua